Przedsiębiorstwo giełdowa, kontra Techmadex - a więc, spółki notowane na giełdzie papierów wartościowych

Czym bywa przedsiębiorstwo giełdowa oraz czy Techmadex się do wnętrza niej zalicza? Jakie typy spółki bywają notowane na giełdzie? Po co w ogóle istnieje giełda i kto ma możliwość brać w niej udział? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo wynajdziesz w środku naszego nowego felietonu!


Wbrew pozorom słówka "firma giełdowa" nie wynajdziemy nazbyt prost wewnątrz sieci.
Bardziej prawdopodobne, iż poszukując go znajdziemy słówka "spółka giełdowa", która to jest tym czego poszukujemy, a która znaczy dokładnie spółkę Akcyjną, która jest notowana na giełdzie papierów wartościowych. Co do zapytania "jakiego rodzaju spółki bywają notowane na giełdzie?", odpowiedź przebrzmiewa: Wszystkiego rodzaju. wszyściutkie spółki akcyjne mogą się nadawać do wdrożenia ich do giełdy, jednakże bywają one wdrażane po spełnieniu pewnych kryteriów, jak dla przykładu: wypisanie wniosku o wdrożenie akcji do obrotu na rynku standardowym lub tak przezywanym równoległym. Jeśli chodzi o pytanko "po co istnieje giełda?" to odpowiedź nie jest jednoznaczna, jednak istnieje możliwość ją określić, że giełda jest dlatego, by "zapewnić sobie przyszłość". Jeśli Państwo nie wierzą w tę odpowiedź, prosimy zerknąć do sieci internetowej, w której istnieje pełno tekścików na wspomniany temacik.


techmadex
Dodał: Lucas Hayas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Czytając ten konkretny felieton na pewno zauważyli Państwo, że nie odpowiedzieliśmy na drugą cząstkę pierwszego pytanka.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.