Profesjonalne systemy przeciwpożarowe oraz funkcjonalne gaszenie gazem

W każdym miejscu pracy muszą znajdować się fachowe systemy przeciwpożarowe, jakich celem jest powiadomienie sygnałem o zagrożeniu pożarowym. Systemy przeciwpożarowe są w dzisiejszych czasach niezwykle różne, na rynku odkryjemy rozmaite rodzaje i typy tych systemów.

Niektóre systemy przeciwpożarowe (szerzej - http://www.mercor.com.pl) bezwiednie włączają zraszacze wodne, jednakże nie zawsze wolno zastosować tą strategię gaszenia pożaru (Poznaj szczegóły).


grube szkło


Więcej tekstów

Wózki widłowe szeroko wykorzystywanymi sprzętami do transportu

Rozliczenia online
Dodał: U.S. Department of Agriculture
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wózki widłowe są inaczej nazywane także jezdniowymi i są chętnie użytkowanymi sprzętami do przewozu różnych części. Obecnie wózki widłowe używane są nieomal wszędzie, zarówno w zakładach produkcyjnych jak i sklepach, hurtowniach, czy marketach.


W przypadku niektórych miejsc pracy, niezbędne jest gaszenie pożaru nie wodą, ale przykładowo gazem. Gaszenie gazem stosuje się w pomieszczeniach, w których niemałe znaczenie ma wartość materialna i prawidłowe, niezawodne działanie znajdujących się tam przedmiotów bądź urządzeń http://ugasimy.pl/proteng-system-fm-200 . Gaszenie gazem użytkuje się przykładowo w salach muzealnych lub archiwach. Jest to bezpieczna i co najważniejsze sprawna metoda na tłumienie pożaru. Składnikami, które odpowiadają za jego zażegnanie, są w szczególności gazy takie, jak Novec, Inergen lub CO2. Nie mają one ujemnego oddziaływania na urządzenia i przedmioty, jakie znajdują się w danym pomieszczeniu, do tego są również bezpieczne dla środowiska oraz dla człowieka. Gazy rodzaju Inergen nie sa duszące, dzięki czemu zdołamy bez trudu oddychać oraz ekspresowo wydobyć się z zagrożonego miejsca, bez ryzyka straty przytomności.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.