Proces granulowania - czyli, technologia zagęszczania i kompaktowania, zwana także densyfikacją

proces granulowania w danych czasach posiada coraz większe zastosowanie, jeśli chodzi o przeróżne dziedziny związane z przemysłem. Może ukazywać się przy takich rzeczach jak chociażby tak zwane "pellety" z trocin drzewnych, przy paliwie stworzonym ze słomy i siana, czy nawozach organicznych i mineralnych.


Sięgnij po najnowsze trendy z produktami Wella
Dodał: Wella
Zaczerpnięte z: Wella


Nas jednak dzisiejszego dnia interesuje głównie pojedynczy typ granulowania, czyli dokładnie granulowania pasz.


Więcej tekstów

Fototapety - czyli, jak "zamknąć" na własnej ściance widoki ziem teren lubuskich i miasta Zielona Góra

koszty
Dodał: Virginia State Parks
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Chcesz mieć na ścianie fototapetę przedstawiającą piękny widok, albo w pewien metodę mieć wyszczególnione własne województwo? Zwróć uwagę na fototapety o tematyce Zielonej Góry oraz ziemi lubuskich!


budowa domu
Dodał: Matthias Wiesmann
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


granulowanie pasz
Dodał: Sunset Removals
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


"Zagęszczanie różnych surowców poprzez granulowanie" - tak można w skróceniu powiedzieć, co robią maszyny nazywane granulatorami. Granulowanie pasz jest tylko jak można zauważyć jednym elementem, który to można poddać temu procesowi.

Masz chęć zobaczyć inne podobne pomocne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj pojemniki uchylne, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Warto jest jednak wiedzieć, że nie ważne, jakie surowce zastosujemy, zgranulowane surowce posiadają cały szereg zalet, pośród których to odnajdziemy: prostotę ich bardzo precyzyjnego dozowania, dość niskie koszty związane z ich transportem, bardzo niski stopień pylenia konkretnego surowca, czy do tej pory stały skład a także stabilne parametry typu fizykochemicznego.


Proces granulowania, jak to bardzo dobrze wiedzieć, posiada trzy podstawowe stopnie: Pierwszy - Konkretny surowiec jest przekształcany w bardzo ścisłą masę, która posiada nadal ten sam skład oraz parametry; drugi - Cząstki danego surowca są ściskane między sobą oraz zaczyna się proces tak zwanej "deformacji typu plastycznego", oraz 3. Następuje redukcja objętości konkretnego surowca, dzięki której następuje jego wzrośnięcie gęstości oraz masy usypowej, która w tym momencie zostaje granulatem.

Przypadła Ci do gustu nasza informacja z www (http://www.wibako.pl/products/98_uklad-paliwowy/mwi2fn_pompa-paliwa-caterpillar-3116-4p4306)? Jest nam szalenie miło. Jednocześnie mamy zamiar zachęcić Cię do przejrzenia następnego wątku o podobnym temacie.

Te konkretne trzy etapy dotyczą dosłownie każdego typu surowca, w tym również pasz, które są idealne dla zwierząt w gospodarstwach domowych.
2020-08-08 07:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.