Pozwalaj przedszkolakowi na swobodny rozwój

Wszyscy kiedyś poznawaliśmy świat. Czyniliśmy to różnymi sposobami, ale nie myśleliśmy wtedy o tym, że zabawy proponowane przez przedszkolanki, czy nauczycielki z podstawówki także będą sprzyjać naszemu rozwojowi.


smartwatche
Dodał: Ted Eytan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Czasami jednak najprostsze zabawy miały duży wpływ na nasz rozwój.


firma
Dodał: Silfra
Zaczerpnięte z: Silfra


Pompa ciepła marki Junkers
Dodał: Junkers
Zaczerpnięte z: Junkers


Więcej tekstów

Różnego gatunku podnośniki bardzo przydają się podczas przeprowadzania robót budowlanych i remontowych

Plac zabaw dla dzieci
Dodał: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Poza powyższym podnośniki potrzebne będą wówczas, gdy czyszczone będą wielkie budynki, a też podczas przeprowadzania robót porządkowych potrzebnych po wielkich wyładowaniach atmosferycznych, które doprowadziły do jakichkolwiek uszkodzeń budynków mieszkalnych.


Wszyscy pamiętamy kolorowanki, wyklejanki i inne rozrywki kojarzone ze zdolnościami plastycznymi. Wystarczyły kredki, mazaki, lub kolorowe długopisy, a do tego kawałek kartki bądź tektura i już mogliśmy się zamienić w prawdziwego artystę. Ograniczyć nas mogła tylko wyobraźnia, a jak wiadomo - tej dzieciom nie brakuje, w związku z czym podczas przedszkola tworzyliśmy istne arcydzieła, które nasze mamy sumiennie archiwizowały w pękatych teczkach, lub przywieszały na lodówce. Zastanówmy się jak dziś odebralibyśmy coś takiego jak kartka, czy tektura. Podejrzewam, że niewielu pomyślałoby o tym, aby zacząć rysować i rozwijać w ten sposób swój zmysł artystyczny. Podobnie miała się sytuacja w wypadku muzycznych zainteresowań. Komplet garnków tworzył perkusję, miotła stanowiła gitarę, a dezodorant mikrofon. Do tego wystarczyło dołączyć scenę pod postacią kanapy i koncert gotowy. Każdy ma w swoim życiu właśnie taki etap, w którym jego wyobraźnia pozwala na całkiem inne postrzeganie świata niż dzieje się to w wypadku dorosłych. Początkowo może to dla nas nic nie znaczyć, jednak tak naprawdę maluch rozwija się właśnie wtedy. Jedynie od jego rodziców, oraz nauczycieli w przedszkolach zależy to, jak się to odbędzie i czy umożliwią mu swobodne poznawanie świata za pomocą zmysłów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.