Podstawowe parametry wody o których powinno się przeczytać

Nie ma wątpliwości, że woda jest w największym stopniu fascynującą cieczą na Ziemi a także jest gwiazdą wśród wszelakich znanych płynów. Woda jest wyłącznym związkiem, jaki w naturalny sposób występuje we wszelkich stanach skupienia: płynnym, stałym, lotnym!


W takiej formie, w jakiej działa świat, zaistniał on w naturalny sposób oraz w drodze ewolucji. By pojąć fundamenty naturalnych warunków, trzeba poznać jak też rozumieć parę parametrów. Twardość wody, zawartość azotu oraz innych składników, pomiar mętności ma bezpośredni wpływ na utrzymanie ekologicznej równowagi w zbiorniku - więcej o firmie Jumo. Odczyn wody jest pewnym z najistotniejszych wskaźników charakteryzujących warunki życia biologicznego w sadzawkach. Ażeby zachowany był odpowiedni mechanizm samooczyszczania a także panował przyjazny klimat dla wszelkich rezydentów stawu wartość pH winna być w zakresie 7,4 a 8,4 stopnia. Wszelki składnik, jaki jest zawarty albo może być zawarty w wodzie, wpływa na zakres pH. Wartość odczynu należy monitorować tak często jak to jest realne, przynajmniej kilka razy do roku. Do tego służą nieskomplikowane jednorazowe testy. Najlepiej będzie przeprowadzić 2 badania na próbkach wody zaczerpniętej z zasobnika rano a także wieczorową porą. Potem porównać wyniki testów. Dla biotopu niepewne są zbytnio wysokie wartości pH albowiem rośnie toksyczność amonu, zbyt niskie wartości pH gdyż wtenczas wzrasta toksyczność azotynów, lecz identycznie niebezpieczne będą intensywne wahania pH które mogą wprowadzać ryby w sytuacje stresowe, wieść do zubożenia gatunków drobnoustrojów rozkładających szkodliwe substancje.


sprężarki
Dodał: Xella Polska Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Xella Polska Sp. z o.o.


Istotnym parametrem wody będzie także ilość tlenu .


Tlen dostarczany jest z atmosfery ponad taflą wody, a także jest produkowany poprzez roślinki wodne - http://jumo.pl/produkty/analiza-cieczy/2909/tlen-rozpuszczony.html. Pomiar tlenu w wodzie możesz wykonywać z pomocą testerów albo obserwując zachowanie ryb.
2018-01-18 11:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.