Podstawowe informacji o medycznych lampach używanych w różnych gabinetach lekarskich.

Przy dużej ilości badań i zabiegów odpowiednie oświetlenie będzie odgrywać niezwykle ważną rolę. Przede wszystkim pozwala na to, żeby szczegółowo wszystko zobaczyć, bez zbędnych cieni i kontrastów. Z tego też powodu zwykłe światło słoneczne często nie wystarcza, a potrzebne mogą być medyczne lampy z odpowiednimi żarówkami. Niejednokrotnie tego typu lampy mają dodatkowo jeszcze inne funkcje, na przykład emitują promieniowanie UV. Ten ostatni rodzaj jest wykorzystywany dość powszechnie w wielu gabinetach czy pomieszczeniach zabiegowych. (lampy medyczne) Dzięki swoim właściwościom niszczą one groźne dla zdrowia bakterie, wirusy i grzyby, zapewniając wszystkim odpowiednie bezpieczeństwo. Tego typu lampy dzieli się generalnie na dwie grupy, czyli bezpośredniego działania i przepływowe. Lampy działania bezpośredniego wyłączyć można tylko wtedy, gdy w danym wnętrzu nie przebywają żadne osoby, dlatego też wykorzystuje się je na przykład w nocy. Z kolei lampy przepływowe mogą działać bez przerwy, ponieważ świecą jedynie w komorze dezynfekującej, do której doprowadzane jest czyszczone powietrze.
lampy medyczne
Dodał: Bitterroot
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Poza lampami UV niezwykle istotną rolę spełnia również zwykłe oświetlenie, mające być pomocne w diagnostyce i zabiegach. Takie lampy medyczne muszą mieć odpowiednią budowę, która zagwarantuje właściwy typ oświetlenia. (http://czarmed.pl/sklep/8-apteczki-samochodowe) Przykładowo lampy stosowane w zabiegach muszą dawać światło o dużym stopniu rozproszenia, aby nie pojawiały się żadne nawet bardzo małe cienie. Z kolei lampy punktowe mają za zadanie w precyzyjny sposób rozświetlać jakąś niedużą część powierzchni, stosowane są często w gabinetach laryngologicznych, stomatologicznych i kosmetycznych. Poza odpowiednio dobranym rodzajem światła od lamp wymagać się też będzie odpowiedniej budowy, odpornej na różne zabrudzenia i konieczność częstego mycia.


Więcej tekstów

Przewóz turystyczny ludzi za granicę

komfortowy autobus
Dodał: Marcos Lisboa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dzisiejsza sytuacja na rodzimym rynku pracy nie przedstawia się zbyt optymistycznie. Taki stan ciągnie się nieprzerwanie od ładnych paru lat. Na dobrze płatną posadę nie mogą liczyć nawet absolwenci wyższych uczelni. Okazuje się, że duplom magistra nie jest już przepustką do zrobienia świetnej kariery. Z przerażeniem patrzymy na naszą nieciekawą codzienność, gdzie tylko ci, którzy posiadają znajomych na wysokich stanowiskach, otrzymują wymarzoną pracę. Jakby tego było mało, rozmaite koncerny zamiast przyjmować nowych pracowników, likwidują etaty. Taka oszczędność to czasem jedyna ucieczka przed totalnym bankructwem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.