Podstawowe informacji o medycznych lampach używanych w różnych gabinetach lekarskich.

Przy dużej ilości badań i zabiegów odpowiednie oświetlenie będzie odgrywać niezwykle ważną rolę. Przede wszystkim pozwala na to, żeby szczegółowo wszystko zobaczyć, bez zbędnych cieni i kontrastów. Z tego też powodu zwykłe światło słoneczne często nie wystarcza, a potrzebne mogą być medyczne lampy z odpowiednimi żarówkami. Niejednokrotnie tego typu lampy mają dodatkowo jeszcze inne funkcje, na przykład emitują promieniowanie UV. Ten ostatni rodzaj jest wykorzystywany dość powszechnie w wielu gabinetach czy pomieszczeniach zabiegowych. (lampy medyczne) Dzięki swoim właściwościom niszczą one groźne dla zdrowia bakterie, wirusy i grzyby, zapewniając wszystkim odpowiednie bezpieczeństwo. Tego typu lampy dzieli się generalnie na dwie grupy, czyli bezpośredniego działania i przepływowe. Lampy działania bezpośredniego wyłączyć można tylko wtedy, gdy w danym wnętrzu nie przebywają żadne osoby, dlatego też wykorzystuje się je na przykład w nocy. Z kolei lampy przepływowe mogą działać bez przerwy, ponieważ świecą jedynie w komorze dezynfekującej, do której doprowadzane jest czyszczone powietrze.
lampy medyczne
Dodał: Bitterroot
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Poza lampami UV niezwykle istotną rolę spełnia również zwykłe oświetlenie, mające być pomocne w diagnostyce i zabiegach. Takie lampy medyczne muszą mieć odpowiednią budowę, która zagwarantuje właściwy typ oświetlenia. (http://czarmed.pl/sklep/8-apteczki-samochodowe) Przykładowo lampy stosowane w zabiegach muszą dawać światło o dużym stopniu rozproszenia, aby nie pojawiały się żadne nawet bardzo małe cienie. Z kolei lampy punktowe mają za zadanie w precyzyjny sposób rozświetlać jakąś niedużą część powierzchni, stosowane są często w gabinetach laryngologicznych, stomatologicznych i kosmetycznych. Poza odpowiednio dobranym rodzajem światła od lamp wymagać się też będzie odpowiedniej budowy, odpornej na różne zabrudzenia i konieczność częstego mycia.


Więcej tekstów

Jaki krem przeciwzmarszczkowy będzie najlepszy dla kobiet po 40.?

Hardox
Dodał: U.S. Department of Agriculture
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kobieta w każdym wieku chce wyglądać pięknie. W wieku czterdziestu lat krem na zmarszczki wspomagać powinien regenerację włókien kolagenowych. Idealnymi kremami dla pań po 40. są środki, które zawierają substancje docierające do głębokich warstw skóry.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.