Rozpoczęcie przygody z samochodami

Każdy młody człowiek marzy o własnym aucie. W obecnych czasach jest to jakiś wyznacznik dorosłości, rzecz jasna nie jest to jedyny taki symbol. Kolejnym jest posiadanie dowodu osobistego, jaki przynosi właścicielowi dużą ilość praw, których dziecko nie ma. W dzisiejszych czasach - zwłaszcza dla młodych osób - ważna jest mobilność oraz samodzielność. Dziś, gdy działający samochód można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze coraz to więcej młodych osób posiada własny pojazd.
Jazda samochodem, kierowca
Dodał: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Jeszcze do niedawna pierwszym pojazdem młodego człowieka był motorower. Było to podyktowane tym, że nie konieczne były do ich prowadzenia prawie żadne uprawnienia (wystarczała karta rowerowa). Od roku 2013 sytuacja uległa zmianie. Młody człowiek musi zdać określony egzamin. Stosowne uprawnienia można zdobyć w ośrodkach szkolenia kierowcy (adept.tychy.pl). Starczy w wyszukiwarce wystukać wyrażenie: prawo jazdy (strona przedsiębiorstwaSzkoła Jazdy Manewr) Tychy, by znaleźć kurs uprawniający do prowadzenia takiego pojazdu. Jak podają środki masowego przekazu jak dotąd niewielu spośród rodziców wie o tym, iż ich latorośl musi pozyskać stosowne uprawniania by móc prowadzić motorower. Nie jest to błaha rzecz, bo brak odpowiednich uprawnień skutkuje nie tylko mandatem ale również ubezpieczający nie pokryje kosztów możliwych uszkodzeń.


Więcej tekstów

Nauka do egzaminu na prawo jazdy- jak zacząć naukę oraz jak bardzo ważne w jeździe samochodem są podstawy teoretyczne

jazda samochodem
Dodał: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Na pewno wielu z nas przymierza się do rozpoczęcia kursu na prawo jazdy, jednak nie wie od czego zacząć. Nauka nowej umiejętności początkowo bywa trudna, dlatego musimy najpierw przygotować się do niej teoretycznie. Niektórym kursantom wydaje się, iż teoria nie jest aż tak istotna jak praktyka. W przypadku jazdy w ruchu drogowym, która opatrzona jest wieloma regułami jak również kodeksem, powinniśmy koniecznie poznać jazdę samochodem od strony teoretycznej.

Dlatego więc coraz więcej młodych osób od razu zapisuje się na stosowny kurs dający uprawnienia do prowadzenia auta (http://adept.tychy.pl/o-nas). Dysproporcje między wydaniem uprawnień na skutery i samochody potwierdzają urzędnicy wydający prawo jazdy Tychy nie są tu wyjątkiem. Przepisy wymagające poświadczenia umiejętność prowadzenia motoroweru są wynikiem danych statystycznych które mówią o tym, że motorower - nawet z blokadą prędkości - nie jest bardzo bezpiecznym pojazdem, tym bardziej że wszystkie badania wskazują, że młodzi kierowcy (do 25 roku życia) są najczystszymi sprawcami wypadków drogowych oraz kolizji. Winna jest tu brawura młodych osób, chęć zaimponowania rówieśnikom i zwyczajny brak wyobraźni. Młodość na szczęście szybko mija a z biegiem lat nabieramy praktyki i wprawy, dzięki temu potrafimy lepiej oceniać sytuacje na drodze i przewidzieć efekty zachowań naszych jak też - do pewnego stopnia - postępowania pozostałych kierowców.
2018-02-10 22:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.