Pasze przeznaczone dla trzody chlewnej - czyli, jakiego typu bywa jedzonko dla konkretnych rodzajów świnek

Rozmyślasz nad tym, jakiego rodzaju powstały podziały pasz przeznaczonych dla trzody, oraz jakie bywają idealne do konkretnego typu świnek? Jakie w ogóle powstały rodzaje świń - w jaki sposób brzmią ich nazewnictwa? te wszystkie rzeczy i jeszcze więcej znajdziesz w naszym nowiutkim felietonie, ale wyłącznie jeżeli dobrze go odczytasz!


Jedzenie dla świń można rozdzielić na kilka typów, między innymi: dla świń w ciąży, które przygotowują się do porodu, albo chociażby laktacji (chodzi tu o świnki o nazwie Lochy), kiedy chodzi o prosięta to pasze dla nich są uzależnione od tej rzeczy jak dużo posiadają godzin, czy w jakim są okresie ssania, lub fazie (odsadzenia albo odchowu).
statek na morzu
Dodał: Ian Kirk
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Co zaś dotyczyć może loszek i tuczników, to posiadają dwie fazy odchowu (czyli loszki) oraz dwie okresy tuczu (a więc tuczniki). Dlatego tak ważna jest dobra pasza - wbogacanie solą - dla świń, aby każda spośród wymienionych rzeczy był dobrze wykonany.


nagrobek granitowy
Dodał: Guilhem Vellut
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


pasze dla trzody
Dodał: glass24.pl
Zaczerpnięte z: glass24.pl


W ogólny sposób rzecz biorąc pasze (pokaż więcej granulator) dla trzody, są rozdzielone na Produkty podstawowe, takie jak chociażby: pasza zwiększająca plenność loch, koncentrat dla loch prośnych, mleczko dla prosiaków ssących, mleczny cukiereczek przeznaczony dla prosiąt ssących, starter odsadzeniowy przeznaczony dla prosiąt, ekonomiczny tucz, już zrobiona pasza na I fazę tuczu, czy koncentrat przeznaczony dla loszek do siedemdziesięciu kilogramów, albo innych wag.
Jeżeli chodzi o następny podział przeznaczony dla pasz, to są to produkty dodatkowe, takie jak dla przykładu: stabilizatory flory jelITowej, pasze lecznicze, pasze lecznicze dla starszych prosiaków, czy też chociażby tak zwany stymulator odporności albo siedemdziesiąt procent koncentratu włókna z lignocelulozy.
2018-04-12 15:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.