Dobór opon - czyli czy warto zmieniać z terenowych na letnie?

Każdy kierowca czterech kółek wie, że o samochód trzeba bardzo dbać. Zaleca się, żeby regularnie zamawiać dogłębne kontrole całości funkcjonowania auta. To jasne, że od kondycji auta zależy bezpieczeństwo podróżnych. Doniesienia policyjne potwierdzają, że częstą przyczyną stłuczek są złe opony. Kierowcy nie pamiętają o tym, że opony powinny być dostosowane do warunków, w których podróżują. Oto krótki przewodnik, w którym prezentujemy 4 podstawowe rodzaje opon, jakie ma rozróżniać każdy kierowca.
Ogumienie zimowe Konieczne dla zmotoryzowanych, którzy pragną bez obaw jeździć zimą. Gwarantują dużą przyczepność, więc samochód nie wpada łatwo w poślizg. Innym zabezpieczeniem, kiedy warunku na drogach są naprawdę ekstremalne, są oponowe łańcuchy, które zakłada się na opony.

super samochód
Dodał: Russell Ray
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Opony letnie - HURTOPONY Mysłowice Klasyczne opony na letnie dni. Nie musi gwarantować tak wielkiej przyczepności, jak w przypadku opon zimowych. Warto trzymać w garażu zapasowy pakiet takich opon.

Opony terenowe - przejdź dalej Zaprojektowane do niełatwych do jazdy powierzchni. O ile poruszasz się samochodem tylko po mieście, nie musisz wkładać pieniędzy w takie opony. Są one konieczne tylko w sytuacji, gdy musisz poruszać się po nieutwardzonych drogach. W naszym kraju sieć dróg jest obfita, ale występują wsie, do których prowadzi błotnista szosa. W takim wypadku porządne opony terenowe sprawiają, że pojazd może przejechać. Opony terenowe] to konieczny zakup dla tych kierowców, którzy chcą startować w profesjonalnych wyścigach terenowych. Nie zapominaj, że oprócz opon kluczowy jest mocarny silnik.

Więcej tekstów

W jaki sposób zadbać o felgi

Opona, felga
Dodał: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Dbałość o opony i felgi samochodowe przystosowane do nawierzchni i warunków pogodowych bywa co jakiś czas niezwykle konieczne. W dwudziestym pierwszym wieku wybranie dobrych felg i sposobów, aby te jak najdłużej służyły nie jest zwyczajowo sprawą banalną, toteż lepiej nieco o niej poczytać zanim konkretna osoba zdecyduje się zawierzyć los swojego pojazdu mechanikom czy też mniej doświadczonej osobie. Piaskowanie felg to chociażby zwykle zajęcie, które należy trzeba zawierzać profesjonalistom tematu, którzy mają w nim pewne doświadczenie.


Opony dostawcze - *przejdź dalej Specjalne ogumienie stworzone do większych mas. To jasne, że pojazdy, które mają duży ładunek, muszą mieć zainstalowane wytrzymałe ogumienie. Jeśli w [ciężarówka=ciężarówce] zainstaluje się klasyczne opony do aut osobowych, pod wielkim naciskiem takie opony wybuchną.
Zaczerpnięte z:
2017-08-18 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.