Dostajemy je z każdej strony - co powinniśmy o ulotkach?

Każdy z nas dostał kiedyś ulotkę. Nie zawsze taka ulotka jest istotna, ale zdarza się, że otrzymywaliśmy ulotkę, która była przydatna. Ogólnie prezentuje się, to tak że niemal na każdym rogu ulicy dużej miejscowości jest jakaś osoba z ulotkami. Ale wszyscy mamy świadomość też, że często ulotki, które są rozdawane niemalże natychmiast są wyrzucane do śmietnika. Czemu ulotki są wyrzucane? Bo ludziom brakuje czasu i chęci na to, by zerknąć na ulotkę. Wielu ludzi w ogóle nie zabiera od nikogo ulotki, bo po przejściu bardziej ruchliwym deptakiem możemy mieć zapakowaną całą torebkę lub cały neseser zawalony makulaturą.


ulotki z supermarketu
Dodał: Matti Mattila
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dlatego duża niechęć najczęściej bierze się z tego, że owych ulotek jest zbyt dużo. Tak, więc firmy, które wynajmują osoby do przekazywania ulotek, a wcześniej robiące projekt ulotek i dające je do drukarni próbują do swej ulotki przekonać na różne sposoby możliwego klienta. Tak, więc można spotkać się z ulotkami przeróżnej wielkości o przeróżnych odcieniach. Bywa, że ulotka to nie jedna kartka, a cała książeczka, niczym jakiś mini folder , który ma zachęcić do korzystania z usług konkretnej marki. Dodatkowo często na ulotce pisze się, że jeśli pojawimy się w danej firmie z ulotką, to na pierwszy zakup usługi albo produktu otrzymamy zniżkę. Takie ulotki ze zniżkami są rzadziej wrzucane do kosza.

Powiązane artykuły: Grawipol

Gdzie przekazać coś do wydrukowania

Jeśli mamy do wydruku coś istotnego zaczynamy się zastanawiać, gdzie się wybrać - odsyłam do tej strony. Gdy jest ot jakaś pierdoła, to w każdym miejscu istnieją punkty druku i ksero, więc na pewno damy radę coś tam sobie wdrukować. Jednak, jeżeli sprawa jest poważniejsza i potrzeba nam przykładowo 100 ulotek lub jakiegoś wielkiego plakatu, wtedy niezbędna okaże się drukarnia. Usługi oferowane w drukarniach są bardziej bogate aniżeli te w punktach ksero i druku, bo drukarnie mają odpowiednie sprzęty i znają się na tym, co robią jak nikt inny.


Dlatego jeśli chcemy kupić dla siebie przykładowo 2 tysiące ulotek, to należy wybrać się do drukarni i otrzymać wiadomość, czy w grę wchodzi wykonanie dla nas projektu. A jeżeli tak to ile będzie kosztowało wykonanie projektu razem z drukiem. Sporo zależy od kolorystyki i od tego, na jakim typie papierze ma powstać taka ulotka. Dopiero wtedy usłyszymy realną cenę.
2016-01-25 16:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.