Oświetlenie w pracy posiada ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Funkcjonowanie we współczesnym świecie nie byłoby praktycznie możliwe bez światła elektrycznego. Korzysta się z niego coraz dłużej i częściej. Dlatego też sprzęty oświetleniowe powinny spełniać coraz wyższe oczekiwania określane w zakładach przemysłowych. Rozsądne wymogi zakładów pracy, coraz wyższe ceny prądu elektrycznego i zmieniające się normy prawne, pociągają za sobą konieczność projektowania nowych rozwiązań LED.


Fabryka produkcyjna
Dodał: KAMEERU
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Normy stawiane obiektom przemysłowym wymagają zapewnienia starannie dobranego wyposażenia w oświetlenie. Istotne znaczenie ma odwzorowanie kolorów, równomierne rozświetlenie czy brak pulsowania źródeł światła. Wymiana nieefektownych obsad oświetleniowych na energooszczędne świetlówki to nie tylko redukcja oferta redukcji stalowych kosztów zużycia energii elektrycznej. Nowoczesne ekologiczne i energooszczędne oświetlenie przemysłowe jest istotne w kształtowaniu warunków na stanowisku pracy.

Ograniczenie zużycia energii elektrycznej to również korzyści dla środowiska naturalnego polegające na pomniejszonej produkcji do atmosfery CO2. Od dawna wiadomym jest, iż samopoczucie człowieka zmienia się w ciągu dnia w zależności od dostępności naturalnego światła. Dlatego tak ważne jest, by sztuczne oświetlenie miało właściwe parametry jasności i natężenia. Szczególnie istotne jest to w obszarach wykonywania pracy przez załogę.

oświetlenie
Dodał: Ondrej Prostrednik
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Prawidłowo oświetlone miejsca pracy napełniają wykonujących obowiązki dodatnią energią, jednocześnie podnosząc efektywność, posiadają także wpływ na prędkość i skuteczność wykonywania zadań. Pracownicy wolniej się przemęczają, np. oprawy przemysłowe trilux.com. Właściwe oświetlenie na stanowisku pracy o prawidłowym poziomie jasności zwiększa bezpieczeństwo i jakość realizowanych czynności.

Korzystniejsze warunki światła na stanowisku pracy powodują sprawniejsze realizowanie prac oraz zmniejszenie ilości błędów. Przyczyniają się także do polepszenia bezpieczeństwa środowiska pracy oraz zatrudnionych, pomniejszenia ryzyka wypadków i nieobecności w pracy oraz generalnej poprawy zdrowotności i nastroju załogi.
2018-05-01 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.