Opóźniony lot a prawa klienta

Gdy rezerwujemy lot ze sporym wyprzedzeniem liczymy na to, że nie będzie żadnych opóźnień. Zresztą, kiedy sytuacja doprowadza nas do tego, by kupić bilet w ostatniej chwili, to również wolelibyśmy dotrzeć w jakieś miejsce bez opóźnień. Tak, więc, gdy dochodzi do tego, że mamy opóźniony lot odszkodowanie jest czymś normalnym choć niestety nie wszyscy wiedzą. Linie lotnicze same nie dają odszkodowań musimy się o nie upomnieć.


samolot przed lądowaniem
Dodał: Mark Harkin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jednak, kiedy nasz lot jest opóźniony o 2 albo 4 godziny (tu zależnie od długości trasy) powinniśmy być poinformowani o powodach opóźnienia. Jeżeli wyjdzie na to, że samolot miał usterkę i był zmuszony lądować na innym lotnisku, to linie lotnicze są zobowiązane do zorganizowania alternatywnego dotarcia do naszego miejsca docelowego. Bywa, że warunki atmosferyczne nie pozwala na start samolotu, a jak wiadomo bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze stawiają sobie za najważniejszy punkt świadczonych usług.

Można poprosić o zwrot kosztów za bilet, jeśli dostaniemy zwrot nie możemy mieć już żadnych roszczeń względem stworzenia nam środka zastępczego, który zawiezie nas do określonego miejsca. Ale, jeśli nie dostaniemy zwrotu kosztów, to można nawet domagać się organizacji bezpłatnego noclegu za niedogodności, które musimy znosić. Linie lotnicze muszą też zadbać o napoje i przekąski, kiedy opóźnienie się przedłuża, a pasażerowie nadal oczekują na lot na lotnisku.

Warto pamiętać o swoich prawach

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że za opóźniony lot odszkodowanie możemy dostać. Oczywiście sporo ludzi powie, że najistotniejsze jest to, że dotarli na miejsce cali i zdrowi, choćby nawet z kilkugodzinnym opóźnieniem. Jednak jak dobrze wiemy, czas to pieniądz i są ludzie, dla których nawet 2 godziny opóźnienia totalnie krzyżują ważne plany (za opóźniony lot (nasz serwis www) otrzymasz odszkodowanie).


Port lotniczy
Dodał: blu-news.org
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Tak, więc linie lotnicze powinny wiedzieć, że pasażerowie są coraz bardziej świadomi tego, jakie mają prawa. Nie może tak być, że trzyma się pasażerów w niepewności i gdy mija dwugodzinne oczekiwanie na samolot, ogłaszana jest informacja, że jeszcze dwie godziny należy poczekać. Tak, więc istotne jest, by poznać się z prawami, by później móc ich dochodzić. Nie ma sensu jak wiadomo z nikim się kłócić, ale na pewno trzeba powiedzieć jak wygląda sytuacja, że linie lotnicze poza tym, że mają nas bezpiecznie przetransportować z jednego na drugie lotnisko to mają co do swoich pasażerów, kiedy dochodzi do opóźnienia, też inne obowiązki.
2018-01-14 09:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.