Opis mniej popularnych technologii i materiałów stosowanych w rozmaitych gałęziach przemysłu.

Przemysł bardzo często wykorzystuje materiały, o których zwykli ludzie nic specjalnie nie wiedzą. Bierze się to z faktu, że jeśli ktoś nie będzie pracował przy jakimś zagadnieniu, to w domu nic z takich rzeczy nie wykorzysta, więc i taka wiedza po prostu mu będzie niepotrzebna.


obróbka
Dodał: KLINGSPOR Schleiftechnologie
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Klienci w sklepie spożywczym
Dodał: daryl_mitchell
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Zbiorniki ze stali nierdzewnej oraz zbiorniki procesowe - a więc, co powinniśmy wiedzieć o zbiorniczkach

zbiorniki ze stali nierdzewnej
Dodał: Andreas Trojak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jakiego typu powstały rodzaje zbiorników zrobionych ze stali nierdzewnej, oraz tak nazywanych zbiorników procesowych? W jakim miejscu można je zdobyć oraz jakie posiadają pojemności? To wszyściutko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając żadnego problemiku wynajdziesz w środku naszego nowiutkiego felietonu!


Takim materiałem jest na przykład Klingeryt, to znaczy płyta uszczelniająca. Znalazła ona zastosowanie w licznych dziedzinach przemysłu, w jakich stosuje się ją do uszczelnień różnych elementów. Do produkowania Klingerytu wykorzystuje się azbest, co jeszcze do niedawna było powodem dużych sporów o bezpieczeństwo. Jak okazuje się jednak w tym przypadku nie istnieją żadne zagrożenia, a domieszka azbestu znacząco polepsza parametry. Klingeryt jest materiałem bardzo elastycznym i dzięki temu nadaje do użycia w różnych warunkach.


kompensatory tkaninowe


O ile wszyscy z nas doskonale wiedzą, co to są hamulce i do czego służą, to już ich budowa przeważnie będzie już tajemnicą. A o tym, że stosowana jest w nich Taśma hamulcowa, wie już naprawdę mało osób, zapewne takich, które się zajmują takimi tematami. A taśmy hamulcowe spotyka się w licznych urządzeniach u maszynach przemysłowych, przede wszystkim w takich miejscach, w których konieczna jest duża niezawodność i pewność hamowania.
Więcej na gambia.net.pl.


Za to w wodnych i gazowych instalacjach niejednokrotnie można spotkać kompensatory tkaninowe, kolejna rzecz o jakiej nie ma pojęcia zdecydowana większość z nas. Jego rolą będzie kompensacja niewielkich przemieszczeń, jakie mogą się pojawić podczas instalacji rozmaitych elementów systemu.
2018-02-02 13:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.