Ogrzewanie na propan – jakie są jego atuty?

Budując dom powinniśmy zastanowić się nad wieloma sprawami. Jedną z nich jest ogrzewanie, a niezwykle często wybieranym rodzajem ogrzewania jest gaz propan. To inaczej gaz z butli, który może zastąpić nam gaz ziemny, ponieważ nie każdy ma dostęp do gazociągów.
butle z gazem
Dodał: Disco-Dan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Czasami mimo dostępu ludzie także wybierają pierwsze rozwiązanie, albowiem utworzenie odpowiednich przyłączy może być bardzo kosztowne. Jakie jeszcze plusy poza niższymi cenami gwarantuje ogrzewanie na propan?

Więcej tekstów

Do jakich celów wykorzystuje się tzw. stal kotłową 13hmf z możliwością robienia w podwyższonej temperaturze?

Części samochodowe
Dodał: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Powszechnie jest wiadome, że jedna z hipotez dotyczących tak prędkiego zatonięcia ponad 100 lat temu olbrzymiego transatlantyku pod nazwą Titanic tyczy się źle dobranego gatunku stali wykorzystanej do konstrukcji takiego okrętu.


zbiorniki LPG
Dodał: 世書 名付
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Takie ogrzewanie jest przyjazne dla środowiska. Nie emituje niebezpiecznych pyłków lub tlenku siarki, a jedyne produkty uboczne to dwutlenek węgla i para wodna. To ważne dla ludzi, dla jakich ważna jest troska o przyrodę, ponieważ zdają sobie sprawę z już i tak istniejących zanieczyszczeń. Po drugie gaz propan może być spalany w kotłach kondensacyjnych, co jest znacznie mniej kosztowne od palenia w kotłach tradycyjnych. Oprócz tego gaz propan można kupić oraz zgromadzić zawczasu, gdy jego cena jeszcze nie jest wysoka. Najlepiej jest zrobić rezerwy w okresie letnim, gdyż zimą koszty zakupu mogą zdecydowanie wzrosnąć, nade wszystko ze względu na większy popyt. Aby składować gaz niezbędne są zbiorniki lpg, które można wynająć czy zakupić do osobistego użytkowania. Jakie rozwiązanie jest bardziej korzystne?

Źródło: Emex Gaz

Za kilka tysięcy można kupić oraz zainstalować taki zbiornik, lecz należy jeszcze wykonać projekt montażu i zgłosić ten fakt w urzędzie. Zbiornik można zainstalować w ziemi albo na jej powierzchni. Cały koszt waha się w okolicach 10 tysięcy zł.. To spory wydatek, zwłaszcza na jeden raz, ale potem wystarczy dokupować gaz i nie trzeba niepokoić się sprawami wynajmu. W razie wynajęcia wymagane jest zapłacenie około połowy tej kwoty. Kaucja jest zwracana, gdy pojemnik - pełna oferta dostępna-> pojemnik z otwieranym dnem - przestaje nam być potrzebny, ponieważ na przykład planujemy przyłączyć się do gazu ziemnego. Pojemniki (pojemniki metalowe producent) można też wynajmować, w zamian za raty co miesiąc. Nieraz umowa zobowiązuje nas do kupna gazu od przedstawiciela, u którego wynajmujemy zbiornik, mimo że jego cena będzie znacznie przewyższać propozycje konkurencji.

Jeżeli w takim razie zdecydujesz się na gaz propan, musisz sam podjąć decyzję czy korzystniej jest kupić własny pojemnik, czy go wynajmować. Korzystnie z gazu zapewni ci wiele korzyści i rzecz jasna ciepły dom, co jest najistotniejsze.
2022-01-26 12:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.