Odprawa celna jest potrzebna przy przewożeniu produktu przez granicę

Kiedy nasza firma działa tylko na rynku krajowym, to poza wystawieniem faktury i późniejszym rozliczeniem się z niej w urzędzie, nie musimy się zamartwiać innymi kolejnymi sprawami. Mimo wszystko w chwili, kiedy wymyślamy wkroczyć na rynek międzynarodowy musimy się dowiedzieć jakie dokumenty należy przygotować oraz jak odbywa się odprawa celna.
odprawa celna
Dodał: MBWA PR
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Odprawa celna nie ominie przedsiębiorstw funkcjonujących na rynku międzynarodowym

W pierwszej kolejności musimy przedstawić spis produktów które przewozimy, ich wartość i liczbę, a potem tak wykazane informacje muszą zgadzać się z tym, co będzie umieszczone na fakturze, którą także musimy przedstawić - Na granicy celnicy mają możliwość przejrzeć nasz wóz, a nawet rozerwać założone plomby, a wszystko po to, żeby przekonać się, że nie transportujemy niczego poza tym, co wypisaliśmy w rozliczeniu.


Więcej tekstów

Najlepsze narzędzia i usługi – zawsze warto decydować się na to, co odznacza się świetną jakością

budowa domu
Dodał: Wolf System Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Wolf System Sp. z o.o.
Dla doskonałych efektów działań niezbędne jest zastosowanie tworzyw oraz narzędzi wysokiej jakości. Warto też sięgać po pewne usługi, by zapewnić sobie najlepsze rezultaty.


Powinniśmy mieć właściwe dokumenty

Żeby móc się później rozliczyć z urzędem, powinniśmy posiadać odpowiednie potwierdzenie, że nasz towar (zobacz program do monitorowania znaków towarowych) rzeczywiście przebył granicę oraz co więcej, że dotarł do miejsca docelowego. Przez to należy upominać się w zakładach transportowych o przesłanie potrzebnych dokumentów, gdyż w przeciwnym razie, może się okazać, że nie uda nam się uzyskaj takiej kwoty od urzędu, jaką mamy szansę zainkasować. Kiedy z wysyłką jesteśmy umówieni na określoną godzinę, to powinniśmy wyjechać prędzej, tak aby nie było potrzeby podganiania czasu, który mamy szansę zmarnować na granicy, ponieważ od czasu do czasu tego
transport
Dodał: Herb Neufeld
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
typu odprawy mają szansę trwać dosyć długo. Nie mniej im rzetelniej oraz czytelniej będą przyszykowane nasze dokumenty, tym większa nadzieja, że wszystko pójdzie szybko.


Nagle warto poszukać wyjaśnień

Jeżeli nie jesteśmy czegoś pewni, a dotyczy to kwestii związanych z odprawą celną, to musimy nagle rozwiązać tego typu sprawy. Jedynie wtedy będziemy mogli mieć pewność, że wszystko zostanie przez nas odpowiednio zorganizowane i że nie będziemy zmuszeni się potem tłumaczyć z żadnych nieprawidłowości. Odpowiedzi na tego typu sprawy możemy wyszukać w internecie, lub w danym urzędzie celnym.
2021-01-08 08:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.