Odlewnicze modelarstwo, a tzw. żelkoty – a więc, robienie odlewów, kontra ochranianie nawierzchni

Co to jest odlewnicze modelarstwo a również do czego może się przydać? Czym są żelkoty jak też do czego się je używa? To wszystko odnajdziesz w środku naszego artykułu!


Modelarstwo odlewnicze jest działem w taki sposób nazywanego „odlewnictwa”, w jakim wytwarza się wzorniki elementów odlewanych. Bywają one przeważnie wytwarzane z drewna, albo metalu, choć także stosuje się do ich produkcji sztucznych tworzyw czy też gipsu – dwa ostatnie jednakże znacznie sporadyczniej. Dzięki modelarstwu odlewniczemu, wytwarzamy formy jak też rdzenie, jakie potem wykorzystujemy do odlewniczego wytwórstwa. Jak łatwo się domyślić, dzięki wspomnianym formom, nie trzeba wszystkiego „strugać” od samego początku, dzięki czemu oszczędzamy sporo energii.


Oświetlenie LED
Dodał: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu


Czym jednakże są żelkoty? Mimo pozorów nie są to żelki o kształcie kotów – są to materiały do stosowania „na wierzch” różnych powłok. Funkcją żelkotów jest ochrona powierzchni już skończonego produktu, mając możliwość mu przy okazji nadać jakąś barwę, czy też zakamuflować wzór po laminacie. Żelkoty odporne są na czynniki mechaniczne, czynniki pogodowe, w tym promieniowanie słoneczne, a również na penetrację wody.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.