Od papieru po rozbudowane konstrukcje, czyli zdań kilka o złotej perspektywie druku przestrzennego

Progres naukowy to proces, który w niesamowity sposób zmienia nasze życie. Aktualnym społeczeństwom pozwala rozwikłać trudności, które dla wielu pokoleń wydawały się nie do rozwikłania. Nie ma ani grama przesady w tezie, że odkrycia naukowe odmieniły teraźniejszość. Zestawienie jakości życia ludzi żyjących na przestrzeni ostatnich stu lat jest najbardziej dobity przykład ewolucji naukowej. Śmiało można stwierdzić, że pojawiające się zmiany dotykają każdego elementu egzystencji - nawet najzwyklejszych, powszechnych czynności. Warto przyjrzeć się nowościom technologicznym, które w najbliższej perspektywie mogą okazać się rewolucyjne.
Postęp w nauce kluczem do sukcesu


Więcej tekstów

W jakim celu stosuje się węgiel aktywny?

Ogrodzenie kratowe VEGA B
Dodał: Wiśniowski
Zaczerpnięte z: Wiśniowski
Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad wybranymi sprawami. Nie wiemy na przykład jak funkcjonowała medycyna dawno temu. Czy w przemyśle można było śledzić jakiekolwiek niestworzone historie?


przemysł - powiększenie
Dodał: Kris Duda
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nawet najmniejsze sukcesy naukowe mają ogromny wpływ na to jak egzystujemy. Media, lecznictwo, czy lokomocja to dziedziny które swój rozwój zawdzięczają epokowym odkryciom. Aktualnie na wyjątkową atencję zasługują drukarki 3d, czyli inaczej mówiąc drukarki przestrzenne (drukarki 3d). Jest to rozwiązanie, które ma niesamowite perspektywy i z pewnością może przekształcić oblicze wielu elementów życia. Urządzenie powstało z końcem XX wieku, lecz jego początkowy wzór znacznie różni się od tego czym aktualnie dysponujemy. Zmiana materiału eksploatowanego do druku skutkowała tym, że znacznie poprawiła się precyzja drukowania, dzięki czemu mamy możliwość odtworzyć najmniejsze szczegóły projektu. Drukarki 3d mają aktualnie bardzo dużą ofertę zastosowań. Przy ich pomocy możemy zrekonstruować finalne produkty z plastiku, ceramiki czy metalu.


Nowoczesne wynalazki w służbie ludziom
Najbardziej doniosłe wykorzystanie drukarek przestrzennych ma miejsce w medycynie. Nagłaśniane w mediach przykłady obrazują jak ogromne nadzieje pokładane są w tym wynalazku umożliwiającym poprawę kondycji zdrowotnej wielu pacjentów. Wielkie oczekiwania związane z tym wynalazkiem mają stomatolodzy, protetycy, chirurdzy, czy transplantolodzy. Dzisiaj mamy przedsmak tego, czego możemy oczekiwać po zastosowaniu tych innowacyjnych rozwiązań. Polscy medycy, dzięki nowym wynalazkom, przeprowadzili pierwszy zabieg, który pozwolił odtworzyć część twarzy. Należy również przypomnieć przykład chirurgii stomatologicznej, która drukarki 3d wykorzystuje do produkcji implantów zębów- drukarki3d.pl. Dotychczas produkcja implantu wymagała ogromnego nakładu czasu, dziś w czasie jednej sesji jest możliwe wytworzenie implantu, który idealnie dopasowany jest do naszych zębów.
2018-06-21 19:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.