Ochrona środowiska przyrodniczego – z jakiego względu posiada obecnie tak wielkie znaczenie?

Ochrona środowiska naturalnego jest dzisiaj przedmiotem szeroko zakrojonej debaty społecznej. Dużo mówi się o potrzebie wykorzystania kolejnych rozwiązań, jakich zadaniem byłoby wpływanie na stan przyrody. Z jakiego powodu ma to dziś tak wielkie znaczenie?
Fabryka
Dodał: Sonny Abesamis
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Niestety, niefrasobliwe podejście człowieka spowodowało, że środowisko jest bardzo zanieczyszczone. Niezbędne dla funkcjonowania społeczeństw zasoby nieodnawialne znajdują się na skraju wyczerpania, toteż prowadzone są gorączkowe poszukiwania alternatywnych źródeł energii, głównie odnawialnych, takich jak wiatr, woda lub promieniowanie słoneczne. Poza tym, destrukcyjny wpływ na środowisko naturalne ma obecność dużej ilości zanieczyszczeń w powietrzu, które są produkowane przykładowo przez samochody. Coraz częściej są jednak stosowane dyrektywy, których zadaniem jest ograniczenie szkodliwych gazów. Współcześnie popularne są specjalne filtry, które instaluje się na kominach przemysłowych (strona internetowa tutaj) w różnego rodzaju fabrykach. Tym sposobem, kominy przemysłowe ((źródło)) emitują do atmosfery zdecydowanie zredukowaną ilość niebezpiecznych zanieczyszczeń. Dosyć istotne znaczenie mają w dodatku kampanie społeczne, które uświadamiają statystycznych Kowalskich, że oni też posiadają wpływ na stan przyrody. Kampanie zachęcają gaszenia świateł bądź wyciągania wtyczek z kontaktów, kiedy nie używa się konkretnego urządzenia. Pokazują też, że należy zakręcać wodę, na przykład podczas szczotkowania zębów. Dużo osób nie ma świadomości tego, że codzienne rytuały, drobne czynności są tak istotne.


Więcej tekstów

Nagrzewnice gazowe – charakterystyka działania oraz zastosowanie

nagrzewnice gazowe
Zaczerpnięte z: www.klimatop.pl
Nagrzewnice to narzędzia o szerokim zastosowaniu. Celem ich stosowania jest, jak sama nazwa wskazuje, nagrzewanie powietrza do pożądanej przez posiadacza maszyny temperatury. częstym miejscem stosowania nagrzewnic są auta, jednak używa się ich także w pomieszczeniach, zwłaszcza tych większych, oraz w przemyśle – w procesach z udziałem ciepła.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.