O niszczycielskiej i groźnej sile ognia nie trzeba nikogo przekonywać

Boimy się pożarów i w miarę możliwości wykorzystujemy różnorodne dostępne środki, by im przeciwdziałać.


Ogień nie tylko zamienia w zgliszcza cały dobytek, lecz także jest ogromnie niebezpieczny dla naszego życia a także zdrowia.


oddymianie
Dodał: Dylanlspangler
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Podstawowe parametry wody o których powinno się przeczytać

sprężarki
Dodał: Xella Polska Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Xella Polska Sp. z o.o.
Nie ma wątpliwości, że woda jest w najwyższym stopniu fascynującą cieczą na Ziemi i jest gwiazdą wśród wszelkich znanych płynów. Woda jest jedynym związkiem, który w sposób naturalny występuje we wszelkich stanach skupienia: ciekłym, stałym, lotnym!


Staramy się więc zachować wszelkie środki ostrożności, by nie dopuścić do jego wzniecenia, lecz niestety czasem to nie wystarcza. Niekiedy wystarczy nieduże zwarcie, a budynek za chwilę może ogarnąć ogień. Na przestrzeni lat troszkę się jednak przygotowaliśmy na takie takie kryzysowe momenty . Ogromnie często stosuje się w budynkach specjalne systemy oddymiania, które umożliwiają pozbywanie się dymu z domu. Takie oddymianie ma istotne znaczenie głównie dla straży pożarnej w prowadzeniu akcji gaśniczej. Mieszkanie, w którym nie unosi się bardzo gęsty dym ma większą widoczność , dzięki czemu strażacy mogą bardziej fachowo przeprowadzić akcję. To nie bywa jednak jedyna zaleta tych systemów. Trzeba też ująć, iż takie oddymianie (następna strona) obniża przy okazji temperaturę w budynku, z tej przyczyny lepiej ochraniana bywa nie tylko konstrukcja palącego budynku, lecz też całe mienie będące w środku.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.