O niszczycielskiej i groźnej sile ognia nie trzeba nikogo przekonywać

Boimy się pożarów i w miarę możliwości wykorzystujemy różnorodne dostępne środki, by im przeciwdziałać.


Ogień nie tylko zamienia w zgliszcza cały dobytek, lecz także jest ogromnie niebezpieczny dla naszego życia a także zdrowia.


oddymianie
Dodał: Dylanlspangler
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Którego pisma nie należy podpisywać, jeżeli jest się poszkodowanym w wypadku w Niemczech?

blachy
Dodał: Kris Duda
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli jeżdżąc samochodem chcemy zawsze dotrzeć do wyznaczonego celu, powinniśmy przestrzegać przepisów oraz mieć sprawne technicznie auto. To zrozumiałe, jednak niestety nawet najbardziej ostrożnemu kierującemu może zdarzyć się kolizja czy nawet wypadek.


Staramy się więc zachować wszelkie środki ostrożności, by nie dopuścić do jego wzniecenia, lecz niestety czasem to nie wystarcza. Niekiedy wystarczy nieduże zwarcie, a budynek za chwilę może ogarnąć ogień. Na przestrzeni lat troszkę się jednak przygotowaliśmy na takie takie kryzysowe momenty . Ogromnie często stosuje się w budynkach specjalne systemy oddymiania, które umożliwiają pozbywanie się dymu z domu. Takie oddymianie ma istotne znaczenie głównie dla straży pożarnej w prowadzeniu akcji gaśniczej. Mieszkanie, w którym nie unosi się bardzo gęsty dym ma większą widoczność , dzięki czemu strażacy mogą bardziej fachowo przeprowadzić akcję. To nie bywa jednak jedyna zaleta tych systemów. Trzeba też ująć, iż takie oddymianie (następna strona) obniża przy okazji temperaturę w budynku, z tej przyczyny lepiej ochraniana bywa nie tylko konstrukcja palącego budynku, lecz też całe mienie będące w środku.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.