O co należy zadbać gdy twoje przedsiębiorstwo potrzebuje ciągłych dostaw prądu

Żyjemy w świecie nowych technologii i postępującej informatyzacji. Komputery i smartfony są niemal w każdym miejscu. Złożone systemy oraz aplikacje jak również strony www pracują na serwerach, jakie w wielu wypadkach muszą mieć zapewniony stały i nieprzerwany dostęp do energii elektrycznej.

żarówka, elektryczność
Dodał: stephen bowler
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Ciężko jest sobie wyobrazić, co może się stać w przypadku braku dostaw prądu do jakiegoś systemu, od którego zależy życie wielu ludzi. Wystarczyprzytoczyć tutaj przykład szpitali albo też elektrociepłowni w okresie zimowym. Oczywiście takie instytucje mają swoją swoją zapasową infrastrukturę, jaka może zapewnić dostawę prądu przez pewien czas jednak nie na długo. A przecież mamy do czynienia z takimi sytuacjami.


Więcej tekstów

Agregaty – na co to komu?

Agregat EU10
Dodał: Honda
Zaczerpnięte z: Honda
O tym, jak bardzo kluczowa jest elektryczność, rzadko zdajemy sobie sprawę. Dopiero w sytuacji, kiedy pojawia się awaria instalacji, widzimy, że bez elektryczności nie da się pracować. Światowa awaria elektrowni byłaby praktycznie końcem naszej cywilizacji. Komputery dominują w każdych gałęziach gospodarki i codziennego życia, a one potrzebują do pracy prądu. Brak dojścia do dobroczynnego prądu zastopowałby cały świat w ułamku sekundy.


Wiele firm buduje swój biznes właśnie na ciągłym funkcjonowaniu ich serwisów bądź też witryn internetowych. Jeżeli jesteśmy dyrektorami takiej firmy, powinniśmy zapewnić naszym serwerom tak zwane zasilanie gwarantowane, czyli nieprzerwaną dostawę energii- Prototypownia. Przykładowo, linie lotnicze powinny mieć uruchomione swoje serwisy przez cały czas, inaczej będą tracić ogromne pieniądze. Serwery, na których działają ich strony powinny więc mieć zagwarantowane zasilanie 24/7.

Kiedy mamy swoje generatory prądu aby zabezpieczyć się na wypadek awarii zasilania, które jest w stanie spowodować przerwę w dostawie prądu, dobrze jest co jakiś czas sprawdzać czy tego typu generatory są wciąż sprawne. Tutaj przydatna będzie obciążnica indukcyjna, jaka pomoże nam sprawdzić każdy interesujący nas parametr- prototypownia.com.pl. Po takim teście będziemy wiedzieć w jakim stanie znajdują się obecnie nasze generatory.
2017-08-18 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.