Nowe czasy i kolejne możliwości to wielkie szanse, lecz i zagrożenia. Gdzie tkwi kłopot i co powinniśmy wiedzieć

Od kiedy jest wirtualna sieć całkowitej zmianie uległo to, jak komunikujemy się z ludźmi, a także w jaki sposób załatwiamy wiele innych kwestii. Inaczej właściwie spędzamy czas wolny, odmiennie niż dawniej słuchamy muzyki czy czytamy magazyny. Całkowicie inaczej znajdujemy informacje, jest to proste jak nigdy wcześniej, bo wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednią frazę, by odnaleźć interesujące nas usługi. Ta odmiana jest fajna i niedobra, nie ulega jednakowoż wątpliwości, iż jest po prostu prościej z szeregiem spraw.

Pragniesz znaleźć firmy budowlane lub wystawić ogłoszenie w stylu „zlecę prace budowlane”? Nic trudnego, istnieje pełno portali, serwisów ogłoszeniowych, gdzie odnajdziesz usługi budowlane i zlecenia budowlane. To zresztą dotyczy każdej sfery, sektor budowlany jest w tym miejscu jednym z przykładów. Ogólnie to dochodzi do tego, iż w sieci możemy odnaleźć wszystko, każdą wiadomość, interesującą nas ofertę, miejsca, do jakich koniecznie trzeba się wybrać. istnieją rankingi dzięki jakim jesteśmy w stanie zobaczyć, czy dana restauracja czy pozostałe miejsce jest warte odwiedzenia.

Niestety, istnieją w związku z tym znaczne negatywy, ponieważ jak to bywa, tam gdzie istnieje spora konkurencja, tam musi być nieczysta rywalizacja. Niektórzy niestety nie mogą inaczej, muszą komuś przeszkodzić metodą nieuczciwą. Internet niestety pozostawia wiele miejsca na takie praktyki. A więc dość łatwo oczernić kogoś w internecie, a przekaz taki idzie w świat bardzo szybko i jest właściwie nie do usunięcia. To niestety sprawia, że nawet, jak mamy pozytywne zamiary i dbamy o swoich klientów, to może odnaleźć się konkurent, który będzie grał nieczysto. To było w każdych czasach, jeszcze jak nie było internetu, ale nie było to tak groźne. Informacje negatywne czy dobre nigdy tak się błyskawicznie nie rozchodziły, jak teraz.

To stwarza istotne kłopoty w momencie kryzysu, czy sytuacji, kiedy naprawdę ktoś chce nam zaszkodzić, a my tak naprawdę mało możemy zdziałać, gdyż przekaz taki jest jak niekontrolowany wirus. Idzie w świat i zaraża kolejne rewiry. Pamiętajmy więc, ażeby wiele informacji, tych dobrych i negatywnych odbierać przez wyczulony, osobisty filtr. Trzeba zawsze się zastanowić, czy ktoś nas przypadkiem nie oszukuje. Miejmy to na uwadze.
2018-01-17 14:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.