Mały, niesamowity przedmiot - sprężynka

Niepozorne obiekty z kawałeczka metalu, używane są od Starożytności (wtedy drewniane). Stosowano je rzecz jasna i wojsku jak też w łowiectwie, jednak ciekawym przeznaczeniem tegoż wynalazku jest piętnastowieczna, malutka kusza, jaką można było ukryć nawet w pod koszulą. Również obecnie są w szerokim zakresie wykorzystywane. Rzecz jasna mam tu na myśli sprężyny, obiekty na jakie nie zwracamy uwagi na co dzień.
Sprężyny
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu/
Często nie zdajemy sobie w ogóle sprawy z ich istnienia. Przykładem może tu być nasz czterokołowiec - dla naszego komfortu i bezpieczeństwa stosujemy sprężyny w resorach a także zderzakach. Pierwsze mają za zadanie ograniczać wstrząsy i spowodować że podróż będzie przyjemniejszą, w zderzaku mają za zadanie przechwycić cząstkę energii kinetycznej tak, by zredukować maksymalnie możliwe zniszczenia. A to na razie początek. Jak zatem możemy się domyślać, produkcja sprężyn zaspokaja popyty bardzo wielu gałęzi gospodarki, poczynając od komunikacyjnej na wytwórczości mebli kończąc. Więcej odnośnie tematu dowiesz się na stronie http://www.vanel.com/index.php?lang=polish.

Więcej tekstów

W jaki sposób można przed transportem opakować m.in. pociąg?

Przenośnik taśmowy w kopalni
Dodał: IMAM HARTOYO
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Do przewożenia różnorodnych małych produktów służą np. ciężarówki, jednak wcześniej takie przedmioty powinny być jeszcze zapakowane przykładowo w jakąś folię.


Zależnie od wymogów produkcja sprężyn może być bardziej lub mniej trudna, mimo iż nie jest to przecież (w porównaniu przykładowo ze współczesnym telefonem ) nadto skomplikowane urządzenie, co nie znaczy że nie nastręcza produkcja (zapraszamy serdecznie) sprężyn dokładności od fabrykanta. Przykładem może tu być mechanizm zegarka ręcznego mechanicznego, troszkę zapomnianego. Mechanizm ten składa się - ogólnie mówiąc - z układu zębatek i właśnie sprężyn. Z racji ich rozmiaru produkcja sprężyn w tymże wypadku jest pracą nadzwyczaj precyzyjną.

Rzecz jasna spotkamy wszystkie wykonalne wymiary sprężyn Napomknąłem już o resorach w autach, jednak jeszcze większe są dla przykładu sprężyny wykorzystywane w zderzakach w składach pociągu. Nabywcami tego typu towarów są (oprócz wspomnianych już) przemysł hutniczy, doki, rynek budowlany, wojsko, wszelkie prasy, kopalnie oraz wiele innych. W tych ostaniach stosowane są one w kombajnach jak też innych profesjonalnych maszynach wydobywających urobek.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.