Negocjowanie stawki z deweloperem - o czym należałoby wiedzieć

Wybierając jakąś nieruchomość od dewelopera, pożądane byłoby pamiętać o ewentualności negocjacji ceny, bez względu na to czy jest to dom, własne M czy też może lokal służbowy. Większość deweloperów spodziewa się, że Interesant będzie potrzebował negocjować cenę.

Deweloperzy, którzy pragną zyskać Konsumentów i jednocześnie sprzedać nieruchomość, muszą być w pewnym stopniu elastyczni. Dotyczy to również ceny posiadłości. Jeśli więc pozyskujesz mieszkanie, na przykład za 300 tysięcy to zawsze zdołasz postarać się zbić nieco cenę. Być może będzie to 20 tysięcy, a być może nawet 40 tysięcy. Bez względu na to, jaka będzie ostateczna cena nieruchomości, Ty na pewno trochę na tym zyskasz. Mieć w kieszeni kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy to naprawdę sporo, szczególnie, że multum ludzi bierze kredyt na zakup posiadłości, a jak wiadomo, z kredytem powiązane są także dodatkowe odsetki.

negocjacje biznesowe
Dodał: Kat Veilux
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Aby negocjacje z deweloperem występowały poprawnie, bezsprzecznie musisz dobrze się do nich przygotować. Nie wystarczy powiedzieć „proszę opuścić cenę”. Należałoby przygotowywać sobie odpowiednie argumenty, jakie mogą spowodować, że deweloperzy spuszczą nieco z ceny. Jeżeli mieszkanie ma jakieś minusy, należałoby je wskazać. Ważnym minusem zdoła być przykładowo brak windy, brak komórki lokatorskiej albo też brak balkonu.

Zapewne interesują Cię inne wiadomości (http://www.novatik.pl/dachowka-plaska). Z radością zapraszamy Cię do naszego następnego artykułu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Musisz jedynie wejść w link.

Minusem może być także lokalizacja mieszkania, która przykładowo może być nieprawidłowo skomunikowana z miastem czy również mała ilość sklepów i punktów usługowych w okolicy. Zdołamy też oznajmić, iż na oku mamy inne mieszkania, które jest tańsze i przykładowo większe/odpowiedniej skomunikowane z miastem/bardziej przestronne itd.


Więcej tekstów

Deweloper prezentuje wiele interesujących propozycji

nowoczesne mieszkanie
Dodał: zenjazzygeek
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Trzeba zobaczyć deweloperów. Powinniśmy zaznaczyć, że jest wielu deweloperów, którzy stawiają domy w przeróżnych lokalizacjach, a to sprawia, że mamy większe pole manewru, gdy chodzi o wyszukanie odpowiedniej propozycji dla nas.

W takiej sytuacji deweloper pewno będzie potrzebował zachęcić nas do kupna lokalu oraz przypuszczalne, że zaproponuje niższą cenę.

Ten tekst wydał Ci się intrygujący? Masz chęć na następne posty? Zatem nie zwlekaj i klikaj (http://www.zcipajos.pl/oferta/klimatyzacja) w poniższy link.

Warto też rozeznać się w tym, czy dana nieruchomość cieszy się sporym zainteresowaniem Kontrahentów, czy jest to jeden z ostatnich lokali na sprzedaż bądź może deweloper ma ich jeszcze sporo. To też może nam pomóc w negocjacjach, ponieważ jeżeli lokal nie cieszy się zbytnią popularnością czy na koncie dewelopera jest jeszcze sporo innych podobnych lokali na sprzedaż, to zbicie z ceny stanie się jeszcze bardziej prawdopodobne.
2019-06-16 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.