Nawet przez chwilę nie będziemy żałować decyzji o wyborze kamiennego blatu do kuchni

Blaty kuchenne mogą być zrobione z wielu tworzyw, powinniśmy jednak wybrać kamień.


Jeżeli marzy nam się choćby marmurowy czy granitowy blat w kuchni, to nie powinniśmy iść na jakiekolwiek kompromisy.
kaloryfer
Dodał: Andrew Malone
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


pompa
Dodał: AdminOfPlaygroup
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Owszem, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że całe przedsięwzięcie będzie droższe z dwóch powodów. Po pierwsze, sam blat z kamienia bywa zawsze dość drogi, a po drugie, trzeba będzie kupić solidne dolne szafki, aby mogły one utrzymać ciężki blat. Jednakże nic nie będzie w stanie sprawić, że nie urzecze nas efekt końcowy. I prócz tego kamienny blat jest po prostu bardzo trwały. Powinniśmy teraz w skrócie przyjrzeć się dwóm najczęściej kupowanym blatom w naszym kraju — marmurowi i granITowi. Marmur jest przepiękny. Prezentuje się niebywale szykownie. Jednak trzeba będzie go w odpowiedni sposób zabezpieczyć przed odbarwieniami. Możemy też kupić blat z granitu. Jeśli postawimy na wersję chropowatą, to nie będzie widać na niej nawet duże krople wody.

Skoro chcesz dodatkowo zbadać ukazany tu temat, to kliknij ten link. Bez obaw, to wiarygodny link - są tam zajmujące treści.

Będzie też łatwiejszy w czyszczeniu. Wszystkie kamienie są niepodatne na działanie wysokiej temperatury, dlatego wyśmienicie nadają się na blaty w kuchni. Jeśli więc żyjemy na Dolnym Śląsku i spodobał nam się jakiś blat kamienny Lubin jest najlepszym miejsce, gdzie zapewne wyszukamy kilka przedsiębiorstw, które oferują takiego typu rozwiązania do kuchni.
Fachowcy przyjadą, by zrobić pomiary w naszej kuchni. Oczywiście odpowiedzą też na wszelkie nasze pytania i doradzą, jaki kamień wybrać.
2022-01-12 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.