Najważniejsze części do samochodów

Auto to nie tylko duże udogodnienie, lecz także i zobowiązanie – mniejsze lub większe. W przypadku pewnych dylematów niedoświadczeni kierowcy nie mają pojęcia, co tak naprawdę może dziać się z ich samochodem, bądź nie znają najbardziej ważnych części, które potrzebne są podczas jazdy.


Nie każdy wie, czym dokładnie jest chociażby sprężarka klimatyzacyjna, która równocześnie bywa niezbędna w trakcie działania układu chłodniczego powietrza – szczególnie potrzebnej w okresie letnim.
Dobrze wspomnieć, że klimatyzacja jest innym urządzeniem w stosunku do układu chłodzenia jednostki napędowej właśnie napomnianą już sprężarką. Wprawia ona bowiem w ruch specjalistyczną ciecz i spręża ją. Dochodzi do powstawania wzmożonej ilości ciepła, a to natomiast chłodzi powietrze w samochodzie. Sam proces chłodzenia jest niezwykle skomplikowany, jednak najważniejszą informacją jest to, że sprężarka klimatyzacji klimatyzacyjna to jedno z najważniejszych urządzeń. Najczęściej sprężarki posiadają konstrukcję tłokową, a także można podzielić je na dwie kategorie – o stałej oraz zmiennej pojemności. Stała zawsze pracuje tak samo, natomiast pojemności zmienne – zależne są od liczby obrotów jednostki napędowej.


sprężarka klimatyzacji; kompletne sprzęgło 
Dodał: Daniel Jolivet
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


W samochodzie niezbędne jest również kompletne sprzęgło, które na co dzień narażone bywa na bardzo duży wysiłek w trakcie jazdy. Przede wszystkim sprzęgło ma za zadanie łączyć z jednostką napędową oraz przerywa przekazywanie mocy pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów. Ochrania zarazem przed drganiami.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.