Nagrzewnice - wykorzystanie, rodzaje

Nagrzewnice mogą odnaleźć przeznaczenie niezwykle różne. Mówiąc konkretniej przeznaczone są do ogrzania powietrza, a co się z tym wiąże np. do suszenia pomieszczeń. Wykorzystuje się je tam, gdzie tradycyjne ogrzewanie uległo awarii lub normalnie jej nie ma. Sprawdź, które modele nagrzewnic używane są najchętniej.

Nagrzewnice przenośne przeznaczone są do ogrzewania hal o różnych powierzchniach. Przeważnie są przydatne w przypadku kościołów, magazynów, stacji diagnostycznych, hal, warsztatów, szklarni, magazynów itp.. Najistotniejszymi superlatywami takich urządzeń są: serwisowanie, łatwy dostęp do paliwa. Do tego łatwość użytkowania i możność zaczęcia pracy bezzwłocznie.

Rodzaje nagrzewnic

Ze względu na zastosowane paliwo wymienia się sporo typów tych urządzeń. Głównie wykorzystywane bywają Nagrzewnice powietrza oraz – jednakowo sprawne – nagrzewnice olejowe.

Wspomniany model – nagrzewnice elektryczne – chodzą napędzane zgodnie z nazwą prądem. Określane są też termowentylatorami lub bardziej swojsko dmuchawami. Zastosowane w środku urządzenia grzałki ocieplają powietrze, które natomiast wydmuchiwane jest za pomocą wentylatora o wielkiej wydajności. Są przeważnie ciche i bezpieczne w zastosowaniu. Ich stosunkowo niewygórowana cena pozwala na efektywną eksploatację w lokalizacjach, w których np. zapach paliwa, benzyny jest nie na miejscu. Poza tym okazują się nieskomplikowane i czyste w utrzymaniu. Największą wadą tego rodzaju urządzenia jest fakt, że zużywają tyle energii, ile dają gorącego powietrza.

Wersje napędzane olejem działają w porównywalny sposób, choć technika wydaje się odmienna. Olej opałowy wtryskiwany jest przy użyciu specjalnej dyszy do komory spalania. Właśnie tam zachodzi nagrzanie powietrza i jego wypompowanie do pomieszczenia. Pośród takich nagrzewnic wskazuje się dwa modele – modele >>> http://www.technicast.pl/kontrolne-formowanie-modelu napędzane olejem wymiennikowe i bez wymiennikowe. Różnią je zwłaszcza sprawy dotyczące miejsca spalania paliwa a także metody wyrzucania spalin. W przypadku tych ostatnich nagrzany olej miesza się ze spalinami.

Niezaprzeczalnymi zaletami takich urządzeń okazują się: łatwość serwisowania, banalna obsługa, możliwość błyskawicznego rozpoczęcia pracy oraz dostępność paliwa.
2021-12-17 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.