Nagrzewnice gazowe – charakterystyka działania oraz zastosowanie

nagrzewnice gazowe
Zaczerpnięte z: www.klimatop.pl
Ogólna charakterystyka urządzenia Nagrzewnice to przyrządy o szerokim wykorzystaniu. Głównym celem ich wykorzystywania jest, jak sama nazwa wskazuje, nagrzewanie powietrza do pożądanej przez posiadacza maszyny temperatury. częstym miejscem używania nagrzewnic są auta, jednak użytkuje się je także w pomieszczeniach, zwłaszcza tych bardziej rozległych, oraz w przemyśle – w procesach z udziałem ciepła. Do przyrządów tych wykorzystuje się kilku typów paliwa: oleju opałowego, gazu ziemnego lub LPG, paliw stałych (np. węgla czy koksu). Mogą być także uruchamiane z udziałem prądu lub (jesteśmy tutaj) energii uzyskiwanej z wody.

Nagrzewnice gazowe – sposób działania Są to urządzenia o kształcie najczęściej cylindrycznym, lub też prostopadłościennym. wyposażone są w wentylator (sprawdź co proponuje Mercor), doprowadzający powietrze do urządzenia, gdzie jest ono ogrzewane, a następnie – wyprowadzane jest na zewnątrz. Wymagają paliwa w postaci gazu ziemnego lub LPG (powszechnie znany jako propan butan). Jest to jeden z ich walorów, ponieważ gaz należy współcześnie do stosunkowo niedrogich, a wręcz taniejących surowców – w porównaniu chociażby do stale drożejącego prądu elektrycznego. powoduje to, że nagrzewnice gazowe są wydajne, a ich wykorzystywanie – korzystne dla użytkownika. Niektóre z nich wyposażone są w elementy regulujące poziomu gazu, co można zaliczyć do zalet.

Zastosowanie Nagrzewnice gazowe służą głównie do ogrzewania pomieszczeń, takich jak na przykład obiekty religijne, hale produkcyjne i obiekty sportowe, magazyny, zakłady pracy, a także domy i mieszkania prywatne. Mogą być zamontowane na stałe lub też przenośne, przy czym te ostatnie z uwagi na mniejsze rozmiary (a co za tym idzie – proporcjonalnie mniejszą moc grzewczą znajdują zastosowanie w mniejszych pomieszczeniach. Ich przenośność stanowi jednak ogromny walor, w szczególności gdy eksploatowane są w prywatnych mieszkaniach. W tej sytuacji ułatwione jest wielokrotne i łatwe przenoszenie maszyny w miejsce, w którym będzie najbardziej potrzebne. Z nagrzewnicami stałymi natomiast mamy do czynienia w większości przypadków w obiektach bardziej rozległych, gdzie bardziej istotna niż ich mobilność będzie wysoka moc połączona z wydajnością.


Więcej tekstów

Z czego produkuje się azot

Fabryka
Dodał: Cory M. Grenier
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Azot to bardzo ważny chemiczny związek, jest ogromnie ważny z biologicznego punktu spojrzenia (np. jest on kluczowym składnikiem białek i innych związków które to naturalnie istnieją w organizmach żywych.
2018-06-06 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.