Nagrzewnica powietrza - do czego służy?

Nagrzewnica powietrza albo inaczej tzw. "dmuchawa" może służyć do grzania przeróżnego typu obiektów (magazyny, budynki gospodarskie etc.), a także otwartych powierzchni w sytuacjach, gdy dany obiekt nie posiada innego źródła nagrzewania lub kiedy dane źródło jest niewystarczające.


W ofercie handlowej znajdują się przyrządy zróżnicowane pod względem mocy grzewczej jak też paliwa jakim są zasilane.
Z zasady jednak nagrzewnice powietrza (poza nagrzewnicami promiennikowymi) stworzone są z komory grzewczej, w której przebiega proces grzewczy i z wentylatora, który wydmuchuje ciepłe powietrze poza przyrząd. sprzęty tego typu nie nadadzą się do włączania ich w ciąg kanałów wentylacyjnych dystrybuujących nagrzane powietrze. Nadmuchowe wentylatory (szerzej w serwisie https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/wentylatory-oddymiaj%C4%85ce/) służą tylko do wydmuchu powietrza poza urządzenie bądź ew. do przetransportowania go tak zwanymi "rękawami" na dystans max 10 m (w poniektórych modelach).


nagrzewnice
Dodał: Brandt Kurowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


nagrzewnice powietrza
Dodał: Jörn Müller
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


nagrzewnice powietrza występować mogą w paru odcieniach, przypisanych do danej marki. Oddzielną podgrupę stanowią tak zwane podesty grzejne, które są idealnym wyjściem w przypadku ogrzewania miejsca, w jakim długo przebywamy, np.: przy biurku, w stałym miejscu pracy w zakładzie, wszelkiego typu standy. Znakomicie sprawdzą się również, jako ochrona przed marznięciem wyrobów płynnych albo zbrylaniem się towarów sypkich. Nagrzewnice powietrza jest to stosunkowo niedrogi sposób na ogrzanie dużych powierzchni. Dzięki niewysokim cenom gazu jak też dostępności tego paliwa, będzie to jedna z najlepszych metod ogrzewania hal, warsztatów oraz pozostałych pomieszczeń fabrycznych.
Nagrzewnice powietrza są to urządzenia wydajne, zużywające małe ilości paliwa.

Zainteresował Cię ten opis? Jeżeli tak, to wejdź do nowego artykułu i czytaj dalej zgłoszenie wzoru użytkowego o tym, co niezwykle Cię zajmuje.

Regulacja mocy sprawia, że nagrzewnica może się sprawdzić przez cały rok, tak zimą, jak także w sezonie wiosennym i jesiennym.
2019-11-06 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.