Na jaką postać działalności mógłby zdecydować się początkujący przedsiębiorca, jeżeli obawia się formalności?

Niezwykle wiele osób marzy o pracy na własny rachunek. Przed podjęciem tak ważnej decyzji powstrzymuje ich bardzo często brak doświadczenia i znajomości oraz strach przed wszelakimi formalnościami, jakie trzeba załatwić.
firma
Zaczerpnięte z: flickr.com


certyfikat ISO
Dodał: Piotr Drabik
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


W rzeczywistości jednak założenie własnej firmy nie jest tak bardzo skomplikowane jak to się zdaje.


Firma założona w naszym kraju może mieć dużo form.

Kliknij ten odsyłacz i zobacz więcej wywóz odpadów dokładniejszych informacji dotyczących analizowanego tu tematu. Niewątpliwie jest on bardzo atrakcyjny.

Najprostszą formą jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Może być ponadto spółka cywilna albo osobowa bądź kapitałowa. Najczęściej nowicjusze decydują się na jednoosobową działalność albo na spółkę cywilną. Zasady funkcjonowania takich form działalności ujęte są w ustawie Prawo Przedsiębiorców oraz w Kodeksie Cywilnym. Są one najlepszą ofertą dla nowicjuszy, gdyż formalności przy zakładaniu działalności oraz w dalszym funkcjonowaniu są niezwykle proste, a koszty są małe. Jednoosobowa działalność gospodarcza ma tylko jednego właściciela, a spółka cywilna jest zarządzana przez co najmniej 2 posiadaczy. Odmienne formy działalności są już bardziej złożone. Wymagają trochę więcej zaangażowania w czasie ich otwierania, prowadzenia i wymagają w większym stopniu skomplikowanej księgowości. Niektóre spółki potrzebują również na start sporego kapitału.


odlewnie
Dodał: Nguyen Hung Vu
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Osoba, która namyśla się w jaki sposób otworzyć swoją firmę, wielokrotnie decyduje się na jednoosobową firmę. Jest to firma kierowana przez zaledwie jednego posiadacza. Poza przymusem, żeby posiadacz miał 18 lat zakładając tego typu spółkę, nie musi on spełniać jakichkolwiek dodatkowych warunków. Czasami nie jest obowiązkowe nawet polskie obywatelstwo. Wystarczyłoby wtedy, że jesteśmy obywatelem jednego z krajów UE.
Zaletą jednoosobowej firmy jest możliwość prowadzenia uproszczonej księgowości. Dotyczy to przedsiębiorców do tego typu momentu, gdy obroty działalności nie przekroczą w konkretnym roku rozliczeniowym dwóch milionów euro.
2022-01-26 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.