Na co kierować uwagę przy kupnie sprzętu AGD?

Kupując domowe przyrządy, za każdym razem warto zwrócić uwagę na czas ich serwisowania, wymagane certyfikaty jak też klasę energetyczną.


Zgodnie z wymogami WE wszystkie sprzęty AGD a także źródła światła muszą być oznaczone naklejką zawierającą informacje o klasie energetycznej jak też podstawowych parametrach sprzętu, na przykład zużyciu energii albo poziomie hałasu.


kotwiarki
Zaczerpnięte z: http://www.minemaster.eu/


Więcej tekstów

Kłopoty z oponami? Odszukaj właściwy warsztat

serwis opon szczecin
Dodał: Giuseppe Milo
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W obecnych czasach w Polsce, o wiele więcej osób posiada auto niż jeszcze dziesięć lat wcześniej. Nic w tym zaskakującego, bowiem ekonomia w Polsce wygląda coraz lepiej, dlatego obywateli stać na tego typu wydatek.


Etykietka pokazująca klasę energetyczną daje klientom możność prędkiego porównania przeróżnych urządzeń jak też wyselekcjonowania tego, którego eksploatacja będzie najtańsza. Badanie i certyfikacja (sprawdź stronę) artykułów AGD to niesłychanie istotna sprawa. Znak CE jest pewnym z fragmentów systemu ogólnego bezpieczeństwa artykułów. Dzięki niemu klient może orientować się, czy dany artykuł spełnia podstawowe wymogi bezpieczeństwa, instytucja nadzoru może sprawdzić zasadność jak też prawidłowość jego ulokowania na produkcie.


Certyfikaty energetyczne
Dodał: Knauf Insulation


Na co jeszcze należałoby zwracać uwagę? Na serwis. Nabycie oprzyrządowania od niewiele znanego wytwórcy może oznaczać brak odpowiedniej sieci lokalizacji serwisowych. W takowej sytuacji konsument może mieć problem ze skorzystaniem z gwarancji, jeśliby sprzęt się zepsuł. Obowiązkiem sprzedawcy jest wydanie użytkownikowi wszystkich instrukcji obsługi przyrządu w polskim języku. Kłopotem mogą być komunikaty pokazujące się na wyświetlaczu (kiedy przyrząd takowy posiada)- przydatny certyfikat asme.


Tak w przemyśle jak również fabrykacji konieczna jest jakość, natomiast tą potwierdzają liczne certyfikaty międzynarodowe. Certyfikat ASME wymaga zastosowania wielu procedur i reguł działania zakładu wytwórczego w odniesieniu do uskutecznienia norm, które zakładają standardy ASME.
2018-08-29 16:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.