Na co należy zwracać uwagę przy wyborze zaklejarki do kartonów?

Oklejanie różnego rodzaju kartonów jest procesem kończącym pakowanie do zbiorczych opakowań albo kartonów. Jest to wykonywane za pomocą odpowiedniej tzw. kartoniarki, case pakera do opakowań albo przy wykorzystaniu osobnej maszyny nazywanej jako zaklejarka.
Zaklejarki kartonów mogłyby funkcjonować przy użyciu taśmy samoprzylepnej podawanej z rolki. Zazwyczaj wykorzystuje się ją w czasie procesu pakowania produktów zbiorczych. W odmiennym przypadku można by wykorzystać specjalistyczny dozownik kleju. Jednym z często stosowanych sposobów jest połączenie procesu zaklejania z pakowaniem. Jest to wykonalne dzięki urządzeniu typu case packer. To rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne. Eliminuje bowiem wymóg stosowania dodatkowego narzędzia oraz redukuje powierzchnię zajmowaną przez linię do zapakowywania. Mało tego - poza tym możliwe jest ograniczenie zużycia energii w takiej sytuacji, kiedy do napędzania tego typu mechanizmu wykorzystywany jest napęd głównej pakującej maszyny.


maszyny
Dodał: Creative Tools
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Podczas wybierania maszyny do zapakowywania zbiorczego powinniśmy przyjrzeć się jakości taśmy. Często wykorzystywanie tańszych rozwiązań może skutkować znacznie gorszymi efektami, dla przykładu w postaci popękanej taśmy. Całkiem inaczej sprawa się prezentuje wtedy, gdy posiadamy do czynienia z zaklejaniem kartonów przy zastosowaniu kartoniarki. W tym przypadku konieczna jest instalacja modułu specjalnego dozownika kleju.

Czy ten temat jest dla Ciebie absorbujący? Jeżeli tak, to umieszczona tutaj wciągająca treść (http://www.msspektrum.pl/oferta/spektroskopia-podczerwieni-i-ramana/) niezwykle wciągająca treść (http://www.msspektrum.pl/oferta/spektroskopia-podczerwieni-i-ramana/) również jest godna zainteresowania!

Jeśli tego typu dozownika nie będzie, to stworzone kartony będą opuszczały maszynę w postaci otwartej.

Szalenie nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, żeby przeczytać nasz tekst. Jeśli masz chęć na nowe, to naciśnij ten link (https://mechanika-service.com/serwis-wozkow-widlowych) i przenieś się do kolejnej strony.

Może to spowodować deformacje krawędzi i wypadanie pakowanego produktu przy późniejszym transporcie przenośnikowym.
Przy wybieraniu kartoniarki trzeba także zwracać uwagę na liczbę oraz jakość opisywanych dozowników kleju, ponieważ istnieją takie, które zapewniają parę modułów wykonujących proces zaklejania.
2022-11-23 08:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.