Metody przecinania blach trudnościeralnych: charakterystyka oraz najlepsze rozwiązania

Do produkowania bardzo dobrych maszyn i technologii niezbędne są najtrwalsze materiały. Wśród nich produkowane są blachy trudnościeralne. Są bardzo wytrzymałe oraz - jak wskazuje nazewnictwo - ścieranie. Używane są one w różnych celach, między innymi do tworzenia części przyrządów rolniczych, samochodowych czy też konstrukcji. Żeby najlepiej je wykorzystać trzeba poddać je obróbce. Ważne jest profesjonalne cięcie blach.
blacha
Dodał: Mark Fickett
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Istnieje dużo sposobów cięcia. Najbardziej odpowiednim stylem jest cięcie (zobacz przejdź do strony) plazmowe, dodatkowo oferowane jest cięcie wodą (bardzo dobry sposób na cięcie stali), tlenowe oraz laserowe - http://www.hardox.com/pl/Warsztat/Cicie/. Warto spojrzeć na nie z bliska. Cięcie (więcej cięcie laserem lubin) plazmowe jest relatywnie niedrogie w porównaniu z pozostałymi metodami. Jest bardzo szybkie i nie wymaga wstępnego rozgrzania blachy. Poza tym jest niezwykle precyzyjne. Żeby krawędzie były gładkie, grubość blachy nie może przekraczać 40 milimetrów. Należy wiedzieć, że maszyny, którymi wykonuje się cięcie plazmowe są dość drogie, jednak wydajność i dobre strony tej metody sprawiają, że koszty zwrócą się po krótkim czasie. Kolejnym atutem jest z pewnością to, że można ciąć kilkoma palnikami na raz. Natomiast metoda wodna, doskonała jeżeli chodzi o cięcie stali polega na przecinaniu przy pomocy strumienia wody do którego dodany jest materiał ścierny. Metoda ta przeprowadzana jest na zimno, dlatego też metale są nienarażone na zniekształcenia spowodowane zbyt wysoką temperaturą.


Więcej tekstów

Hardox, nowa generacja materiałów

zastosowanie blachy giętej
Zaczerpnięte z: sxc.hu
Jedną z podstawowych gałęzi polskiego przemysłu jest przemysł produkcyjny. Powołując się na opinię ekspertów, to właśnie ten dział gospodarki daje największe zyski polskiej gospodarce. W następstwie przyczynia się do ogólnej poprawy jakość życia mieszkańców kraju.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.