Metal
pompa
Dodał: Elliott Brown
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Czy zbrojenie można zrobić samemu czy korzystniej zatrudnić fachowca?

Żeby fundamentowe ławy były w stanie spełniać swe zadanie w postaci usztywnienia nośnej konstrukcji domu oraz przenoszenia obciążenia do gruntu, powinny zostać stosownie zezbrojone stalowymi prętami. Fundament tylko betonowy, dobrze nie będzie spełniał swych funkcji.
stalowe pręty
Dodał: Dāvis Mosāns
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Różne oblicza metali - kiedyś i dzisiaj

Zaczątki przygody wykorzystywania metalu przez ludzkość określa się na rok 3400 p.n.e, rozpoczynający erę brązu. Poprzedzająca ją era kamienia charakteryzowała się jak sama nazwa podpowiada wykorzystywaniem nieskomplikowanych kamiennych narzędzi.
blacha
Dodał: Mark Fickett
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Liczne zalety oraz duże użycie blachy stalowej powlekanej

Blachy stalowe powlekane są wykorzystywane w wielu branżach, ich rozległą zaletą jest duża trwałość, wytrzymałość oraz niska, dogodna cena. Szczególnie są one wykorzystywane jako pokrycia dachowe, choć oczywiście nie jest to jedyne ich użycie. Blacha stalowa może być pokryta nawet kilkoma warstwami powłok antykorozyjnych, co oddziałuje na jeszcze większą ochronę przed korozją. Istotny jest typ ostatniej warstwy, gdyż to właśnie od niej zależy odporność na przeróżne uszkodzenia mechaniczne oraz trwałość blachy.
firmy
Dodał: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Profile zamknięte – do czego służą?

Profile zamknięte to kształty stworzone ze stopów metali. Co do sprawy materiału, z którego są stworzone, nie będzie żadnych ograniczeń, wszystko zależna od ceny oraz rodzaju zastosowania fragmentu.


Profile zamknięte – do czego służą?

Powszechnie używanymi surowcami do produkcji tego rodzaju części konstrukcyjnych będą stal, glin czy też mosiądz.
drukarka
Dodał: Quinn Dombrowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Druk 3D – rzeczywista zmiana w metodach druku

Jeszcze jakiś czas temu drukowanie 3D uważano za niemożliwe albo przynajmniej mało prawdopodobne. Dziś jednak tego typu technika staje się coraz bardziej popularna. Specjaliści mówią nawet, że już niebawem druki 3D będą tak zwyczajne jak chociażby ekspres do kawy.
odlewnie
Dodał: Umbrela Verde
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Sposób odlewania metali

Odlewanie metali w swej najprostszej odmianie polega na formowaniu fragmentów metalowych, jakie będą bezproblemowe w późniejszej obróbce.


Sposób odlewania metali

Odlewanie jest techniką uzyskiwania obiektów za pomocą wypełniania form ciekłym metalem bądź tak zwaną stopą.
spotkanie biznesowe
Dodał: Pic Basement
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Właściwości oraz rozmaite użycie trudnościeralnych blach

Produkowanie urządzeń do zastosowania przemysłowego wymaga minimum paru istotnych elementów – zaawansowanej technologii, dobrego projektu, wykwalifikowanych zatrudnionych osób oraz wysokojakościowych tworzyw.
anodowanie aluminium śląskie
Dodał: kreetube
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Wytrzymałość i design, zatem możliwości wypływające z anodowania aluminium

Ładny wygląd i technologia oraz funkcjonalność - jest to mariaż cech, którymi można określić anodowanie jako strategię obróbki powierzchni aluminium.


Wytrzymałość i design, zatem możliwości wypływające z anodowania aluminium

W wyniku tego procesu aluminium zdobywa przymioty dekoracyjne oraz użytkowe, z tej przyczyny coraz częściej jak też szerzej jest wykorzystywane w przemyśle, natomiast ilość anodowanych produktów cały czas wzrasta.
Żeliwo. odlewnia żeliwa
Dodał: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu

W jakim procesie wykonuje się odlewy żeliwne najwyższej jakości?

Odlewnictwo metali niezależnych i żeliwa to dosyć młoda technologia w przemyśle. Jej upowszechnienie przypada na XIX wiek. Współcześnie wypracowano kilka procesów tworzenia odlewów np. piaskowe, ciśnieniowe.
gospodarka odpadami
Dodał: Alan Stanton
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Wyżarzanie - a więc, następny temacik który pochodzi z cyklu: "Co to dokładnie bywa?" oraz "Z jakimi rzeczami to coś się je?"

Na czym może polegać proces wyżarzania? Jaki bywa jego cel? Czy wyżarzanie przebiega w ten sam sposób co postarzanie? Jakiego typu istnieją odmiany wyżarzania stopów żelaza oraz jakie one mają podkategorie? To wszystko i jeszcze więcej nie posiadając żadnego problemiku wynajdziesz w środku naszego nowiutkiego - świeżutko co napisanego - felietoniku!
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.