Mechanizm
sprężyna
Zaczerpnięte z: vanel.com

Mały, niesamowity przedmiot - sprężynka

Niepozorne obiekty z kawałeczka metalu, wykorzystywane są już od czasów starożytnych (wówczas drewniane). Stosowano je na pewno i wojsku i w myślistwie, ale intrygującym zastosowaniem tegoż wynalazku jest XV-wieczna, malutka kusza, jaką dało się ukryć nawet w pod koszulą. Także obecnie są w szerokim zakresie wykorzystywane. Rzecz jasna mam tutaj na myśli sprężyny, obiekty na które nie zwracamy na co dzień uwagi.
bramki obrotowe na lotnisku
Dodał: Elliott Brown
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Odpowiednia kontrola wejścia

Kontrola dostępu jest to system polegający na zainstalowaniu właściwych przyrządów, lub programu, również wdrożeniu metod organizacyjnych, mających na celu identyfikację osób.

Kompetentna kontrola dostępu zezwala skutecznie ograniczyć dojście do konkretnych wnętrz znajdujących się na obszarze danego biura, zakładu pracy, bądź wnętrz własnych.
sprężyny
Dodał: http://www.freeimages.com/
Zaczerpnięte z: http://www.freeimages.com/

Sprężyny rozciągane do kupienia w atrakcyjnych cenach i na atrakcyjnych warunkach

Zastosowanie sprężyny ludzie wykorzystywali już wieki temu w czasach kilkunastu tysięcy lat przed naszą erą. Wyładowanie energii charakterystycznej dla aktywności sprężyny wykorzystywane było w mechanizmie pierwszych łuków. Działanie to wykorzystywane było też przy tworzeniu różnego rodzaju pułapek na zwierzynę. W chwili obecnej branża przemysłu zajmująca się wytwarzaniem sprężyn jest bardzo mocna i charakteryzuje się niemałą konkurencją.
wózek widłowy
Dodał: Feed My Starving Children (FMSC)
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Współcześnie tworzy się rozmaite, rozbudowane systemy alarmowe, które mają podstawowe zadanie

Chronić odpowiednio miejsce pracy i nie dopuścić do zajścia niebezpiecznych sytuacji na obszarze zakładu pracy


Współcześnie tworzy się rozmaite, rozbudowane systemy alarmowe, które mają podstawowe zadanie

W dużych zakładach przemysłowych ważną rolę pełni zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza, jeżeli produkcja przebiega z wykorzystaniem elementów szkodliwych dla otoczenia.
środowisko
Dodał: ATLAS
Zaczerpnięte z: ATLAS

Osłanianie okienek - a więc, roleta przeciwko jej starsza opcja - żaluzja

Wewnątrz jakim okresie czasu królowały żaluzje? Jaka rzecz było charakterystyczne wewnątrz ich mechanizmie? Z czego były cząstki wspomnianego mechanizmu? A co z roletami? Jakiego typu powstały ich odmiany i jakiego typu posiadają zadania? Dlaczego nadal ludzie zakupują żaluzje, mimo iż rolety widocznie je "po wygryzały" z ich pozycji? To wszyściutko oraz jeszcze więcej dowiesz się z naszego nowiutkiego - świeżo co napisanego - artykułu!
hydrofor
Dodał: Kris Duda
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Co to jest hydrofor, z jakich elementów jest zbudowany oraz w jakim miejscu znajduje swe zastosowanie?

Pewna stacja tv transmitowała kiedyś materiał, w którym wyjaśnia funkcjonowanie różnych mechanizmów. Czasami dotyczyły one rzeczy pozornie zrozumiałych, których jednak zasady funkcjonowania nie każdy mógł zobrazować.


Sprężyny
Zaczerpnięte z: http://www.vanel.com

Dźwigniki śrubowe mogą nam zaproponować gwint na przeróżne strony

Korzystamy z różnych sprzętów, które powinny funkcjonować w różny sposób, nieraz coś zasuwając, nieraz coś przemieszczając.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.