Tworzywa do wznoszenia nagrobków. Wszystko, co chcesz wiedzieć

Niektóre zakłady kamieniarskie traktują kamieniarstwo jako sztukę i pokazują to w swoich aranżacjach. Troszczą się o to, żeby przygotowane przez nich realizacje odznaczały się niecodziennym wzornictwem oraz starannym wykończeniem. Nasze cmentarze z roku na rok ulegają zmianie i zaskakują coraz ciekawszym zestawieniem kształtów i barw płyt nagrobnych. Jaki kamień wybrać i w jakim czasie postawić płytę?


cmentarz
Dodał: stephen jones
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wiele przedsiębiorstw spod znaku kamieniarstwo Warszawa robi nie tylko piękne płyty nagrobne na wymiar, lecz też wcześniej służy poradą oraz oferuje duży zakres usług związanych z szeroko rozumianym kamieniarstwem – uzupełnianie liternictwa albo remonty płyt nagrobnych (Tadeusz Borkowski). Czasem wystarczy wykonać kilka prac, żeby przywrócić płytom określony charakter. Możemy to osiągnąć przez subtelne dodatki, takie jak wazony z kamienia, lampy nagrobne czy portrety nagrobne. Kamieniarstwo Warszawa ma bardzo spore – konkurencja wśród firm w tym mieście jest bardzo duża, więc najlepiej prosperujące firmy wytwarzają płyty w sporej gamie naturalnych tworzyw, ale zwykle robią płyty nagrobne z granitu oraz z marmuru i piaskowca, szczególnie nagrobki dziecięce - nagrobki dziecięce Borkowski. Marmur, ze względu na jego cechy i klimat naszego kraju, używany jest bardzo rzadko jako budulec nagrobków, ponieważ bardzo szybko ulega zniszczeniu. Granit z kolei jest bardzo modny. Dobra wytrzymałość i najwyższa jakość, z jakiej już od wieków słynie granit i jego zalety wizualne i cechy estetyczne, przysparzają mu sporej ilości fanów, jak również sprawiają, że budulec ten znajduje mnóstwo zastosowań. Najczęściej stosowany jest szczególnie granit - kamień niezwykle trwały, bez względu na pochodzenie. Obok marmuru i granitu pojawia się dodatkowo piaskowiec. Piaskowiec również jest świetnym materiałem na pełnowymiarowe krypty lub nagrobki dziecięce, ale wymaga sporo pielęgnacji.

Wśród pracowników firm kamieniarskich krąży kilka odmiennych zdań gdy chodzi o czas postawienia nagrobka. Powodem jest pracująca ziemia, jaka potrzebuje czasu na optymalne uklepanie i stwardnienie. Istnieje przekonanie, iż minimalny czas od pochówku do zrobienia nagrobka to od pół roku do roku. Kiedy nagrobek nakładany jest na piwnicy, nie ma potrzeby odkładania jego montażu.
2017-08-18 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.