Maszyny - czyli, parę słówek o temacie, który to bywa niewyczerpalny, lecz wzięty dziś "pod szkło powiększające"

Czym ogólnikowo bywa maszyna i jakie dokładnie posiada rodzaje znaczeń? Jakie dokładnie istnieją ich odmiany? Z jakiego miejsca pochodzi w ogóle owe słowo? W jakim momencie słowo "maszyna" otrzymało obecne znaczenie, a jakie posiadało przed nim? Tych wszystkich rzeczy dowiesz się nie posiadając żadnego problemu z naszego nowiutkiego - właśnie poprzez Ciebie odczytywanego - artykuliku!


By odpowiedzieć na zaczynające pytanko we wstępie, a więc konkretnie: "Czym ogólnie bywa maszyna oraz jakie posiada typy znaczeń?" - nie jesteś zmuszony zbyt daleko poszukiwać, albowiem zaraz poznasz na nie konkretną odpowiedź.


odlewy


maszyny
Dodał: Marcin Polak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Słowo "Maszyna (wnajmij polecany podnośnik)" pochodzi z języczka greckiego "mākhanā", które potem przerobiono w łacinie na "machina" - później już jak z większością słów, "weszło" do europy, w której przybrało ostateczną formę. Wspomniane słówko ma w posiadaniu dwa ogólne znaczenia: Cybernetyczne, oraz Techniczne i po tym możemy rozpoznać, co oznacza to konkretne słówko.


Więcej tekstów

Dawniej rolnictwo było zajęciem, które wymagało najbardziej pracy swych rąk - teraz sytuacja diametralnie się zmieniła

doświadczenie
Polska od momentu, kiedy została członkiem Unii Europejskiej, stara się w branży rolniczej doścignąć takie mocarstwa jak na przykład Francję. Do tego potrzebujemy jednak całkowITej komputeryzacji polskich gospodarstw.


Lata, gdy z niewielkiej zagrody mogliśmy wykarmić swoją rodzinę oraz jeszcze coś sprzedać, już dawno odeszły w zapomnienie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.