Maszyny - czyli, parę słówek o temacie, który to bywa niewyczerpalny, lecz wzięty dziś "pod szkło powiększające"

Czym ogólnikowo bywa maszyna i jakie dokładnie posiada rodzaje znaczeń? Jakie dokładnie istnieją ich odmiany? Z jakiego miejsca pochodzi w ogóle owe słowo? W jakim momencie słowo "maszyna" otrzymało obecne znaczenie, a jakie posiadało przed nim? Tych wszystkich rzeczy dowiesz się nie posiadając żadnego problemu z naszego nowiutkiego - właśnie poprzez Ciebie odczytywanego - artykuliku!


By odpowiedzieć na zaczynające pytanko we wstępie, a więc konkretnie: "Czym ogólnie bywa maszyna oraz jakie posiada typy znaczeń?" - nie jesteś zmuszony zbyt daleko poszukiwać, albowiem zaraz poznasz na nie konkretną odpowiedź.


odlewy


maszyny
Dodał: Marcin Polak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Słowo "Maszyna (wnajmij polecany podnośnik)" pochodzi z języczka greckiego "mākhanā", które potem przerobiono w łacinie na "machina" - później już jak z większością słów, "weszło" do europy, w której przybrało ostateczną formę. Wspomniane słówko ma w posiadaniu dwa ogólne znaczenia: Cybernetyczne, oraz Techniczne i po tym możemy rozpoznać, co oznacza to konkretne słówko.


Więcej tekstów

Dawniej rolnictwo było zajęciem, które wymagało najbardziej pracy swych rąk - teraz sytuacja diametralnie się zmieniła

doświadczenie
Polska od chwili, kiedy weszła do Unii Europejskiej, stara się w sektorze rolniczym dogonić takie mocarstwa jak na przykład Niemcy. Do tego potrzebujemy jednak całkowITej automatyzacji polskich gospodarstw.


Czasy, kiedy z małej zagrody można było wykarmić swoją rodzinę oraz jeszcze coś sprzedać, już dawno odeszły w zapomnienie.


Maszyny cybernetyczne, to przede wszystkim maszyny tak zwane "zasileniowe" a także "informacyjne", a jeżeli chodzi o maszyny (poznaj nowe oferty na relokacja maszyn) techniczne, to rozróżniamy ich już bardziej dużo, takiego typu jak dla przykładu: maszyny typu energetycznego (wewnątrz których wyróżniamy: maszyny cieplne, maszyny typu parowego, turbiny parowe a także, silniki SPAlinowe, czy maszyny hydrauliczne, maszyny pneumatyczne, a także maszyny elektryczne), oraz maszyny robocze, w których odnajdziemy bez wątpienia - maszyny technologiczne, a także maszyny typu transportowego. Co do samego znaczenia słówka, to dotyczy tego co teraz, od szesnastego i XVII wieku, będąc przed tym związanym bardziej z dziedziną archITektury.
2018-07-25 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.