Maszyna CNC - nowoczesne roboty fabryczne.

Względem pogłębiającej się globalizacji ogólnoświatowej gospodarki rynkowej możliwie wszelkie dyscypliny wytwórcze zostają stale pod działaniem przymusu racjonalizatorskiego, zmierzającego do zdobycia coraz to doskonalszych wytworów w coraz krótszym okresie. W odniesieniu do budowy automatów i urządzeń pragnienie realizowania przeróbki istniejących cykli procesowych wypływa z usiłowania do wytwarzania korzystniejszych wyników techniczno-ekonomicznych w wymogach wytwórczości konkurencyjnej.


dostawca śrub kulowych silownikielektryczne.com
Dodał: zombieite
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pomysł liczbowego sterowania obrabiarek, jakie stosują min. takie trafne moduły jak śruby kulowe, powstał w latach 1949-1950r. w Massachusetts Institutes of Technology na wymagania lotnictwa wojskowego Stanów Zjednoczonych - polecana strona silownikielektryczne.com/. Na bazie zależności matematycznych opisujących obrys przedmiotu zaprojektowano kierowanie przetwarzające przedstawione binarnie oraz impulsowo wartości źródłowe powiązań a także wzorców na ruch utrzymanie ruchu elementów frezarki.

bez wątpienia było to możliwe dzięki rozwijanemu w owym czasie elektronicznemu przetwarzaniu danych. Ciąg informacji sterowniczych w formie liter jak również liczb oznaczeniowych określono programem NC. W latach siedemdziesiątych, dzięki szybkiemu awansowi mikrokomputerów na bazie systemów kierowania NC powstały skomputeryzowane układy sterowania CNC. Nawigowanie numeryczne obrabiarek jest sterowaniem programowym. Wszystkie informacje dotyczące kolejności czynów, zadań, parametrów obróbki, wiadomości geometryczne są zakodowane w formie alfanumerycznej.


Obróbka skrawaniem - cnc
Dodał: Windell Oskay
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Cechy współczesnych obrabiarek CNC to min. : osobny napęd jak również system pomiarowy każdej osi sterowanej numerycznie, silnik który przenoszony jest przez śruby kulowe, mała podatność statyczna i aktywna, samoczynny nadzór i diagnostyka wilgotnościomierz do posadzek i dodatkowo potężna siła (jako suma mocy samotnych napędów) - zobacz też napędy liniowe.

By dopuszczalny był przyrost wydajności obróbki przy równoczesnym spełnieniu wymagań odnośnie dokładności wymiarowo-kształtowej (wąskie tolerancje ) i jakości powierzchni (mała chropowatość powierzchni) konieczny jest rozkwit obrabiarek pod względem konstrukcyjnym, ale także awans systemów sterowania.
2019-10-10 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.