Lemiesz - czyli, najprościej zużywająca się część używana z pługa

Czym dokładnie jest lemiesz i do jakiego typu maszyn bywa potrzebny? Jakie jest jego główne zadanie i z jakiego powody tak łatwo się zużywa? Gdzie istnieje możliwość go znaleźć oraz ile ma możliwość kosztować? To wszyściutko oraz jeszcze więcej nie posiadając najbardziej małego problemu odnajdziesz wewnątrz naszym nowiutkim - dopiero co wydzierganym - felietoniku!


Dolna część korpusu pługa, która to odcina tak zwaną "skibę" od gleby (przezywanej calizną) - tak w skrócie istnieje możliwość podać definicję, czym dokładnie bywa lemiesz.


lemiesz
Dodał: Alexander Nie
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Nowoczesne piece próżniowe znajdujące zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu

fabryka
Dodał: Marcin Polak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wielki postęp, który można zaobserwować niemalże we wszystkich branżach przemysłu wiąże się z tym, że wymyślono sporo o wiele bardziej wydajniejszych urządzeń, które usprawniają wszelką produkcję.


Nie jest to jednak wszyściutko, co dobrze jest na jego temat po opowiadać, a co zaraz Państwu opowiemy.

Sprawdź to, co jest opublikowane . Dotyczy on pokrewnej tematyki co ta opisywana w tym wpisie, więc zapewne niezwykle Cię zaintryguje.

Lemiesz bywa przede wszystkim wytwarzany ze stali trudnościeralnej - która jest kuta lub odlewana i jak zostało już wspomniane w temaciku, jest najłatwiej zużywająca się częścią pługa. Bywa to spowodowane najczęściej niedobrym zamontowaniem zabezpieczeń, tudzież nawet ich braku - z tego konkretnego powodu lemiesz po zderzeniu dla przykładu z kamieniem, ścina śruby, na których to bywa zainstalowany (najbardziej częstą liczbą wspomnianych śrubek jest liczba 3), przez co tak zwany "dzióbek" lemiesza ulega wygięciu, co mocą rzeczy powoduje, iż wspomniana część zaprzestaje nadawać się do użytku. Chociaż nie każdy o tym może mieć pojęcie, pług (sprawdź promocje na pług śnieżny) to przede wszystkim narzędzie rolne oraz posiada dość dużo odmian użytkowych. Nasze osoby jednakże dziś ciekawi jedynie lemiesz, który istnieje możliwość kupić w wielu lokalizacjach, jednak najbardziej często na zamówienie.


W tych czasach łatwo można kupić lemiesze nie tylko nowe, ale również używane, dzięki takiego typu platformom jak OLX, czy Allegro, które oferują obie opcje w bardzo przeróżnych cenach.
2020-04-25 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.