Którego pisma nie należy podpisywać, jeżeli jest się poszkodowanym w wypadku w Niemczech?

Jeśli prowadząc samochód chcemy w każdym przypadku dotrzeć do określonego celu, powinno się przestrzegać przepisów oraz mieć sprawne pod względem technicznym auto. To oczywiste, jednak niestety nawet najbardziej ostrożnemu kierującemu może przydarzyć się kolizja czy nawet wypadek.
blachy
Dodał: Kris Duda
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jeśli będzie miało to miejsce na terenie innego kraju, np. Niemiec, będzie to dodatkowy kłopot.


Naturalnie podobnie jak w naszym kraju, w Niemczech także odpowiedzialny za spowodowanie wypadku jest kierujący, z którego strony doszło do tego typu zdarzenia drogowego. Oczywiście powstałe w taki sposób problemy są pokrywane z OC sprawcy. Jakkolwiek jednak, jeżeli nie znasz języka niemieckiego albo niemieckich przepisów, najprawdopodobniej przydatna byłaby Ci fachowa pomoc. Z tego też powodu należałoby mieć na uwadze, że jeżeli przydarzy się Ci wypadek Niemcy to kraj, w którym działają firmy, które specjalizują się w pomaganiu takim osobom jak Ty. Takie podmioty zatrudniają prawników, więc mogłyby także służyć pomocą przy staraniach o odszkodowanie lub zadośćuczynienie.


Wieszak na narzędzia
Dodał: Praktiker
Zaczerpnięte z: Praktiker


Jeśli tego typu sytuacja się wydarzy, trzeba naturalnie m.in. zgasić Silnik, zaciągnąć hamulec ręczny i (w miarę możliwości) założyć kamizelkę odblaskową. Ponadto trzeba także udzielić pierwszej pomocy. Jeśli sprawcą wypadku jesteś Ty, powinnaś przekazać poszkodowanemu takie dane jak imię i nazwisko, miejsce zamieszkania czy też numer ubezpieczenia oraz nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli nie znamy bardzo dobrze języka niemieckiego, bardzo ważne jest to, aby nie podpisywać stwierdzenia winy (Schuldbekenntnis).


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.