Własna księgowość czy biuro rachunkowe?

Zastanawiasz się czy losy firmy oddać w ręce własnego księgowego czy zaufać kompetencjom biura rachunkowego? Dla wielu przedsiębiorców planujących założenie działalności gospodarczej księgowość może stanowić nie lada wyzwanie. Załóżmy, że nasza firma będzie VAT-owcem, zatrudniamy pracowników, faktur przychodowych pojawia się coraz więcej...

księgowość
Dodał: Alan Cleaver
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zatrwożony nawałem obowiązków zaczyna rozważać czy nie skorzystać z usług zewnętrznej firmy, np. biura rachunkowego, w którym wyspecjalizowana kadra zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.

Powierzenie spraw finansowo-księgowych i pracowniczych podmiotowi zewnętrznemu lub księgowej, uwalnia nas - właścicieli od wielu obowiązków, a pozostały czas poświęcić na kierowanie i rozwój firmy. (pełna księgowość Kraków) nadmienić trzeba iż ma to znaczenie gdy mowa o mniejszych firmach, a których właściciel wypełnia większość obowiązków kierowniczych, cierpiąc na niedostatek czasu spowodowany koniecznością realizowania całej masy obowiązków (sporządzenie sprawozdań, naliczenie zaliczek na podatek, naliczenie płac itp.). Współpraca z wykwalifikowanymi osobami pozwala całkowicie skoncentrować się na prowadzeniu przedsiębiorstwa - .

Decydując się na księgową tudzież firmę zewnętrzną przede wszystkim warto popytać przyjaciół zajmujących się własnym biznesem, czy mogą kogoś polecić. Nie ma bardziej sprawdzonego sposobu na znalezienie dobrej księgowej niż pozytywna opinia osoby, która może się wypowiedzieć na temat jej pracy. O tym czy mamy dobrze prowadzoną księgowość dla małej firmy Wrocław przekonujemy przecież dopiero wówczas, gdy przychodzi do nas kontrola z Urzędu Skarbowego. Do tego czasu w zasadzie nie mamy możliwości by to sprawdzić.
Kiedy już wybierzemy naszą faworytkę lub faworyta, czas na omówienie szczegółów dalszej współpracy. Jako jednoosobowa działalność gospodarcza nie będziemy z całą pewnością jedynym klientem księgowej czy biura rachunkowego, lecz nie możemy być też traktowani po macoszemu. Standardem jest spotkanie raz w miesiącu celem przekazania dokumentów. Wtedy też, najczęściej jest to najbardziej odpowiedni moment na zadawanie nurtujących nas pytań. Szukając księgowej spróbujmy również poszukać informacji w sieci, skarbnicy wiedzy wszelakiej, osobiście polecam Księgowość Kraków.


Więcej tekstów

Należy się wywiedzieć jak przedstawia się zakładanie firmy i zewnętrzne usługi księgowe

Zakładanie firmy
Dodał: U.S. Army Alaska (USARAK)
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Należy zaznaczyć, że zakładanie firmy potrzebuje trochę czasu

Mamy już dość wypełniania czyichś rozkazów i działania dla kogoś? Kiedy tak, to trzeba się namyślić, czy nie moglibyśmy założyć swojej firmy, gdzie będziemy pracować dla siebie oraz na siebie.
2017-08-18 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.