Kontrola drogowa - kontrola odcinkowa oraz różne inne metody kontrolowania

Popularne obecnie fotoradary mierzą prędkość mijającego je samochodu punktowo. Na krajowych trasach znajduje się około 400 takich urządzeń, a Inspekcja Transportu Drogowego planuje nabycie jeszcze stu. Czy są potrzebne? Jest to zależne od spojrzenia, z jakiego tę skuteczność roztrząsamy.
Gdy radar jest ustawiony w punkcie z jakiegoś powodu niebezpiecznym, bądźmy pewni, iż mknące tamtędy pojazdy zmniejszają prędkość, gdyż nasze przepisy nakazują umieszczenie przed urządzeniem znaku wskazującego na prowadzone w tym miejscu kontrole drogowe.
kontrola prędkości - fotoradar
Dodał: Tom Page
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Co przerażające wiele osób zaraz po wyminięciu punktu pomiaru znów przyspiesza. Aby poprawić sytuację, jesienią 2014 roku zadecydowano o wprowadzeniu kontroli odcinkowej. Kamery przeprowadzające pomiar mają się pojawić na trasach najwcześniej w w połowie 2015 roku. Coś interesującego: www.

Obecnie przewidzianych jest 29 miejsc. Przeciętna kontrola odcinkowa będzie przeprowadzana na dystansie około dwóch i pół kilometra. Jednak maksymalna długość takiego kontrolowanego fragmentu drogi może sięgać 10 km w mieście i 20 kilometrów poza. System będzie obliczał z jaką średnią szybkością dany samochód poruszał się na konkretnym odcinku drogi. Kamery, które zostaną użyte do pomiarów, mają nie wyróżniać się niczym szczególnym. Fragmenty dróg, na których będą przeprowadzane kontrole, muszą spełniać określone parametry: w ich przebiegu nie mogą znajdować się zatrzymujące ruch skrzyżowania, na całej ich długości ma obowiązywać zbliżony limit prędkości. Przy wyborze znaczącą rolę odgrywa również stan bezpieczeństwa danego fragmentu trasy. Inspekcja Transportu Drogowego, jest dobrej myśli. Bazując na doświadczeniach z krajów, w których zastosowano już tego typu rozwiązania, ilość kolizji na odcinkach kontrolowanych obniżyła się mniej więcej o ponad 50%, a w niektórych przypadkach nawet i o 80%. Dla zaciekawionych ofertą: .


Więcej tekstów

Czemu często opłaci się pożyczyć autolawety

Wiata samochodowa Fastlock
Dodał: Icopal S.A.
Każdy kto często ma do czynienia przewozem towarów o znacznych rozmiarach jest świadomy, jak konieczna potrafi być w takich wypadkach autolaweta. Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej komfortowych metod na transport takich przedmiotów.

Poza kontrolami odcinkowymi, kolejny rok, przyniesie kierowcom sporą ilość dodatkowych kamer sprawdzających czy kierujący pojazdem nie przejechał na czerwonym świetle.

Szalenie nam miło, że ten tekst wywarł na Tobie miłe uczucie. Chcemy namówić Cię do następnej strony - tam można zobaczyć tutaj (http://www.artmech.pl/) świeże fakty.

Za to wykroczenie grozi mandat opiewający na kwotę od 300 do 500 zł oraz 6 punktów karnych. Wszystkie nowelizacje mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa na popularnych trasach.

Źródło artykułu -
2019-10-08 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.