Kompetentność transportowca w jego zawodzie

Spedytor to osoba, która zawodowo, za należne wynagrodzenie, zajmuje się przemieszczaniem towarów oraz operacjami z tym związanymi.


Odpowiedzialność spedytora opiera się na wykonywaniu obowiązków:
- dystrybucji lub poborze towarów albo realizacji innych usług - związanych z przewozem materiału;
- poradzie spedycyjnej - udzielaniu konsultacji w zakresie przygotowania przewozu;
- wyborze środka transportu;
- ubezpieczaniu towaru;
- zawieraniu z firmami transportowymi umów o przewóz;
- sporządzaniu i kompletowaniu dokumentów;
- dozorze spraw związanych z załadunkiem, przeładunkiem oraz przewozem towarów.

Jeśli szukasz podobnych danych na prezentowany wątek, to też rzuć okiem na remont suwnicy pokrewne serwisy, które podnoszą tę kwestię.Spedytor odpowiada za przewoźników i dalszych spedytorów, których wykorzystuje przy wykonaniu zlecenia, jeśli ponosi odpowiedzialność za ich dobór. Transportowiec może powierzyć wykonanie czynności osobie trzeciej. Wynika to z istoty umowy spedycji. Pośrednik transportowy, przy wykonywaniu swoich czynności, zobowiązany jest do odpowiedniej odpowiedzialności, jaka wynika z profesjonalnego charakteru tej działalności. Wiąże się to z powierzeniem realizacji usługi takim przewoźnikom i innym spedytorom, którzy z uwagi na ich umiejętności godni są zaufania. Więcej:

firma spedycyjna
Dodał: MBWA PR
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wina w selekcji polega na braku sumienności w wyborze współpracownika (przewoźnika lub kolejnego spedytora), któremu spedytor powierza w opiece wykonanie przewozu towaru.nasz serwis www (https://testynaprawojazdy.eu/)Do wskazania winy w wyborze istotne jest pojawienie się uchybienia co do wyboru właściwej osoby oraz istnienie uprawnienia do samodzielnej pracy współpracownika, któremu zadano wykonanie transportu.

Załadowca nie jest odpowiedzialny za przewoźników i innych spedytorów, którymi posługuje się przy wykonaniu zlecenia, jeśli nie ponosi winy w wyborze. Spedytor nie poniesie odpowiedzialności, jeśli udowodni, że dołożył należytej sumienności przy selekcji przewoźników i dalszych spedytorów. Tj. zawierzył wykonanie usługi takim przewoźnikom i dalszym spedytorom, którzy z uwagi na ich fachowość zasługują na zaufanie.
Odpowiednia sumienność pośrednika transportowego jest zachowana, jeśli uzasadni on, że powierzył dane usługi transportowe - przewoźnikowi, którego kompetencja i jakość świadczonych usług budziły zaufanie.
2022-08-19 14:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.