Kilka przydatnych informacji w temacie kabinowych filtrów, ich zastosowania i parametrów.

Dbając o swoje auto nie powinno się zapominać o wymianie takich części jak filtry kabinowe. Najczęściej znajduje się one na wyposażeniu pojazdów mających klimatyzację, a ich rola wbrew pozorom jest dość istotna.


Spora grupa kierowców zapomina całkowicie o systematycznej zmianie filtru, ponieważ nie ma wpływu na pracę silnika. W efekcie w środku pojawiać się zaczynają nieprzyjemne zapachy, szyby mocniej parują a dmuchawa słabiej działa. Wszystkie te objawy są bardzo typowe dla zanieczyszczonego filtru kabinowego i stanowią wyraźny sygnał do tego, że należy coś z tym zrobić. W największych, zabrudzonych miastach filtry kabinowe zużywają się w tak szybkim tempie, że powinno się je zmieniać nawet co parę miesięcy. W pozostałych przypadkach producenci zalecają, żeby zrobić to przynajmniej raz w roku.


grunty rolne - slider
Dodał: DeaPeaJay
Zaczerpnięte z: flickr.com/photos/deapeajay/


Więcej tekstów

W jaki sposób rozstrzygamy spory patentowe?

obsługa prawna firm warszawa
Dodał: Deka Inwestycje
Zaczerpnięte z: Deka Inwestycje
Każda firma powinna funkcjonować według jakichś reguł. Wszystko zostało przedstawione w prawie, jakie wiąże na terenie naszego państwa. Ale to, że posiadamy przedsiębiorstwo nie oznacza, iż musimy pamiętać każdy z kruczków prawnych.


W związku tym że filtry do klimatyzacji mają chronić wnętrze samochodu przez różnymi zanieczyszczeniami, w tym również groźnymi takimi jak pleśń, to powinny być one dobrej jakości. Koniecznie należy unikać tanich produktów nieznanych producentów, gdyż materiały użyte do ich wyprodukowania nie spełniają zupełnie swojego zadania. Filtr powinien zatrzymywać nawet mniejsze zanieczyszczenia, w tym między innymi pyły i sadze. Coraz bardziej zalecane choć nieco droższe są filtry zawierające węgiel (szerzej tu: https://energobielsk.pl/sprzedaz-hurtowa/) aktywny.


Dzięki temu oprócz zanieczyszczeń fizycznych zatrzymują również niebezpieczne związki, takie jak ozon. Mimo nieco wyższej ceny specjaliści zalecają Kupno tego typu filtrów, bo przecież we wnętrzu samochodu spędza się sporo czasu, a to ma ochraniać nasze zdrowie.
2018-03-08 20:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.