Kilka przydatnych informacji na temat użytkowania i funkcjonowania systemów wentylacji i klimatyzacji.

Wielu kierowców przy zakupie samochodu cieszy się z tego, że posiada on klimatyzację, po czym zupełnie zapomina o tym, żeby ją systematycznie serwisować. A przecież sprawnie działająca klimatyzacja i wentylacja ma duże znaczenie dla komfortu, lecz również i bezpieczeństwa jazdy.


Główną rolą tych układów jest utrzymanie właściwych parametrów powietrza w środku, oraz widoczności przez szyby. Jeśli na przykład zepsuje się dmuchawa samochodowa i przestanie ona dobrze działać, to szyby będą mocno parować w czasie deszczowej pogody, pogarszając dość mocno poziom widoczności. A to już będzie bardzo niebezpieczne, dlatego też nie można dopuszczać do takich sytuacji. Do osuszania powietrza we wnętrzu doskonale się też sprawdza klimatyzacja szczecin, lecz duża część kierowców nie ma o tym pojęcia.


filtry do klimatyzacji samochodowej
Dodał: régine debatty
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Jakie jest znaczenie zaawansowanych systemów informatycznych w zarządzaniu firmą

Oprogramowanie komputerowe
Dodał: Serge Kij
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nowoczesne przedsiębiorstwo nie dałoby sobie rady bez wsparcia narzędziami informatycznymi, są one niezbędne na wszystkich etapach działania firmy. Podstawą są tutaj pakiety ERP, służące do obsługiwania wszystkich ważnych obszarów firmy.


Klimatyzacja i wentylacja (więcejznajdziesz na stronie http://mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/) mają również za zadanie chronić wnętrze kabiny przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami. Szczególnie w większych miejscowościach takich zanieczyszczeń naprawdę jest dużo, szczególnie jak się stoi w korkach. Z tego też powodu powinno się regularnie wymieniać filtry do klimatyzacji samochodowej, które mają za zadanie zabezpieczać przed przedostawaniem się kurzu i pyłu do środka. Z reguły taki filtr powinien wytrzymać rok jeżdżenia, jednak jeżeli ktoś mieszka w większej miejscowości, to nawet co kilka miesięcy warto go wymienić.


Bierze się to z tego, że powierzchnia filtru bardzo szybko się zatyka, przez co traci on swoje właściwości i przestaje prawidłowo działać. Porządny filtr kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, tak więc nie jest to jakiś wielki wydatek.
2018-05-31 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.