Kilka przydatnych informacji na temat przekładni - czym właściwie są, do czego służą i czy przydają nam się w codziennym życiu?

Czym konkretnie są przekładnie? Ogromna większość ludzi z pewnością nie ma najmniejszego pojęcia. Jeżeli Ty także do nich należysz, nasz artykuł skierowany jest konkretnie do Ciebie - w ramach naszego cyklu o ciekawostkach z zakresu fizyki szybko dowiesz się wielu interesujących rzeczy o otaczającym nas świecie.


Czym więc są przekładnie?


Przekładnie to układ złączonych ze sobą maszyn albo jedno bardziej zaawansowane urządzenie wykorzystywane do przenoszenia z elementów czynnych ruchu na elementy bierne. Innymi słowy, przekładnia służy do wprawienia jednego elementu w ruch za pomocą energii wytworzonej przez inny element. Zazwyczaj przekładnia dokonuje również zmiany wskaźników ruchu takich jak dla przykładu siła czy prędkość. Jest to niewątpliwie wielkie osiągnięcie nauki, które pozwala zamieniać jedne rodzaje ruchu na inne - na przykład najczęstszym wypadkiem jest ten, gdy przekładnia zamienia ruch obrotowy w liniowy. Może jednak również dokonać zmiany ruchu liniowego na liniowy lub ruchu obrotowego na obrotowy - możliwości jest właściwie nieskończenie dużo.


Rodzaje przekładni i ich zastosowania


przekładnie
Dodał: eFile989
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Akcesoria do montażu w atrakcyjnej cenie

rozliczanie podatku przez internet
Dodał: Bas Evers
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kiedy zamieszkujemy we własnym domu, chcemy wyposażyć go we wszelkie, potrzebne akcesoria. Dlatego też nabywamy dodatki, poprawiające jego prezencję, potrzebne sprzęty AGD.


Możemy wyróżnić cztery podstawowe typy przekładni - po pierwsze przekładnie - skorzystaj z oferty na przekładnia awaryjna - elektryczne, które - co oczywiście oczywiste - wykorzystują prąd elektryczny. Takiego typu przekładnie zazwyczaj wykorzystuje się przykładowo w lokomotywach spalinowych czy w silnikach różnego rodzaju urządzeń. Są również nieco mniej zaawansowane przekładnie mechaniczne oraz pneumatyczne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.