Kilka przydatnych informacji na temat pieców próżniowych, jak najlepiej należy je serwisować.

W nowoczesnym obrabianiu coraz częściej zaczyna się sięgać po zaawansowane rozwiązania technologiczne, mające usprawnić produkcję i polepszyć jakość wyrobów końcowych.
w przemyśle
Dodał: Randen Pederson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Standardowe metody nadal oczywiście są bez przerwy wykorzystywane, lecz wiele z nich w ostatnim czasie zostało mocno poprawionych. Przy wytwarzaniu wytrzymałych elementów często stosuje się między innymi piece - (producent piecy co) próżniowe, które pozwalają na otrzymanie powierzchni mającej wysokie parametry wytrzymałościowe. Piece próżniowe dzieli się na parę różnych rodzajów, różniących się temperaturą pracy i wyposażeniem. Popularne są między innymi piece do obróbki wysoko temperaturowej posiadające zimną komorę, średniotemperaturowe i niskotemperaturowe z zimną i gorącą komorą. Zależnie od zastosowanych elementów składowych piece posiadają różne parametry pracy.


asortyment
Dodał: Pegasus PR
Zaczerpnięte z: Pegasus PR


W piecach próżniowych wykonuje się szereg różnych procesów które poprawiają własności metalu, na przykład nawęglanie i azotowanie próżniowe oraz azotowanie jonowe. Z powodu warunków pracy tego typu piece wymagają regularnego serwisowania i konserwacji. Dlatego też planując kupno urządzenia tego typu warto się też dowiedzieć o części do pieców próżniowych próżniowych, dzięki temu można będzie zachować ciągłość pracy, bez konieczności długich przestojów. Trzeba pamiętać o tym, że urządzenia te są dość zaawansowane i wymagają fachowej wiedzy i właściwego doświadczenia.
Dlatego też remonty komór grafitowych i pozostałych elementów pieców najlepiej przekazać do firmy, jaka je instalowała, zagwarantuje to odpowiedni poziom tak przeprowadzonego remontu.
2018-04-09 09:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.