Kierowanie jakością

Jakość jest pojęciem złożonym i wynikowym, będącym odzwierciedleniem kryteriów dopuszczonych przez państwo oraz jego instytucje, zrzeszenia międzynarodowe i krajowe, wyczekiwań biznesmenów i konsumentów etc.


W dzisiejszych czasach wzrasta przesłanie jakości i zarządzania jakością.
Mobil nuto h


Realizacja obranych planów jak też wynikających z nich standardów wymaga dobrego kierowania nimi, dostrzeganego jako proces sterowania wzajemnie współzależnymi procesami niezbędnymi do jego całkowitego zrealizowania, jak też powiązania z dotychczasową strukturą organizacji jak też celami jej działania. Systemy zarządzania jakością >>> system zarządzania jakością iso traktowane są jako całościowy element składowy procesu kierowania organizacją, mieszczące pięć funkcji zarządzania, to jest organizowanie, planowanie, kierowanie ludźmi, dozorowanie i ulepszanie. Funkcje owe są nawzajem połączone, przy czym podług nowoczesnych zasad zarządzania jakością jakość osiąga się przez jej planowanie, nie zaś przez kontrolę. W związku z tym w przebiegu planowania charakteryzuje się, co, w jaki sposób jak też kiedy uzyskać, oraz analizuje się możliwość realizacji. Dlatego duże znaczenie mają badania, na podstawie których uzyskujemy informacje na temat uzyskanych wyników, które będą podstawą porównań i ocen.


rzeka
Zaczerpnięte z: pixabay.com


Podstawowe metody kierowania jakością stanowią wyodrębniony obszar wiedzy, w którym zaordynowania jak też normy (w tej chwili głównie normy ISO) określają ogólne metodyki zarządzania jakością >>> wdrażanie systemu zarządzania jakością.
Rezultatem planowania jakości jest plan zarządzania jakością, jaki opisuje system jakości w organizacji, tj. budowę organizacyjną, obowiązki, przebiegi i zasoby konieczne dla wdrożenia reguł zarządzania jakością. Na koniec nieodzowne są tzw. badania porównawcze.
2018-06-23 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.