Kiedy ulegniesz wypadkowi w Anglii

Pochodzisz z Polski? Mieszkasz w Anglii, Szkocji, Walii lub Irlandii Północnej? Ty, albo ktoś Ci bliski miał tam wypadek? Jeśli odpowiedzi na każde spośród tych pytań brzmi TAK, ten artykuł jest dla Ciebie. W czasie, gdy tylu polskich obywateli decyduje się układać sobie życie, lub przynajmniej na nie zarabiać, za granicą, porady prawne w każdej kwestii z tym związanej są bardzo pożądane. Zwłaszcza jeśli chodzi o otrzymywanie odszkodowań po wypadkach, które mogą przydarzyć się każdemu w pracy lub na drodze. Bo jak wiadomo wypadki się zdarzają, i to nierzadko.


wypadek
Zaczerpnięte z: www.morguefile.com
Wypadek drogowy

Zawsze tam gdzie znajdują się ludzie oraz technika, zdarzają się też wypadki drogowe.

Jeśli znajdująca się w tym artykule wykładnia Cię przekonuje, to poznaj ponadto pozostałe wypowiedzi na nasz temat (https://motoargo.pl/), który został podniesiony w tym wpisie.

Statystyki tego typu wydarzeń z roku na rok odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco niewielka liczba ofiar stara się o odszkodowanie za wypadek w Wielkiej Brytanii. Dzieje się tak z różnych powodów, obce państwo, język, różnice w regulacjach prawnych - wszystko to potęguje odczucie osamotnienia i "odpuszczenia" sobie walki o rekompensatę za wypadek drogowy w UK. Dlatego też przede wszystkim warto poznać swoje prawa w tej materii, żeby być zorientowanym jak wygląda nasza sytuacja. Przede wszystkim, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to masz prawo ubiegać się o rekompensatę finansową za poniesione obrażenia ciała albo straty materialne. Istotne jest też, żeby bezpośrednio po wypadku wykonać następujące czynności:

Uzyskać dane sprawcy oraz innych uczestników zdarzenia. Najważniejszy jest, poza imieniem i nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny pojazdu.

Koniecznie trzeba poprosić świadków wypadku o dane kontaktowe!!! Mogą oni zaświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!
Dobrze jest też zrobić zdjęcia miejsca wypadku (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Trzeba również zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni oraz zgłosić się do lekarza, aby zbadał oraz udokumentował poniesione obrażenia. Jeśli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, dobrze jest się skontaktować z odpowiednią instytucją, która w języku polskim wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Praca przy komputerze
Dodał: sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
Wypadek w pracy

Etat dla Polaków w Anglii zazwyczaj wiąże się z pracą fizyczną, np.

Obecnie oceń zastrzeżenie znaku towarowego ten tekst, który jest bardzo zajmujący. Wykonaj to już teraz! Zobaczysz, że faktycznie trzeba to zrobić!

na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj zatrudnienia niesie ze sobą wyjątkowo wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W Wielkiej Brytanii za wypadek w pracy jest uznawana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które spowodowane zostały podczas wykonywania obowiązków służbowych, czyli zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych lub podróży służbowych. W tego typu sytuacjach masz prawo starać się o wypłatę odszkodowania należy jednak przygotować następujące informacje:
Sprecyzowaną datę i miejsce zdarzenia;
Prawdopodobne okoliczności oraz przebieg zdarzenia;
Dane osobowe i teleadresowe świadków;
Dokumentację fotograficzną (jeżeli to możliwe);
Poświadczenia lekarskie o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji lub rehabilitacji;

W kolejnej części procesu uzyskiwania odszkodowania również należy nawiązać kontakt z odpowiednią instytucją.

Gdzie szukać pomocy?


Nawet znajdując się za granicą masz możliwość skontaktować się z odpowiednimi ludźmi, którzy wspomogą Cię swoją wiedzą. Gdzie ich szukać??? Najwłaściwiej jest użyć Internetu. Musisz jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, przykładowo: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po kilku chwilach wyszukiwarka wyrzuci nam linki do stron internetowych odpowiednich instytucji, takich jak przykładowo Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.
2020-08-04 08:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.