Każdy rolnik pragnie dbać o swą trzodę - zatem szuka także dobrych pasz, aby jego krowy były zdrowe

Jeśli rolnik posiada trzodę chlewną i dzięki temu ma pieniądze, to pragnie, by stado było zdrowe. Troszczy się nie tylko o stan chlewni czy stajni, ale także o to, aby prawidłowo karmić swoje zwierzęta.


Oznaczenia kartonów


Więcej tekstów

Zbiorniki ze stali nierdzewnej oraz zbiorniki procesowe - a więc, co powinniśmy wiedzieć o zbiorniczkach

zbiorniki ze stali nierdzewnej
Dodał: Andreas Trojak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jakiego typu powstały typy zbiorniczków stworzonych ze stali nierdzewnej, oraz tak nazywanych zbiorniczków procesowych? Gdzie można je otrzymać oraz jakie mają w posiadaniu pojemności? To wszystko i jeszcze bardziej dużo bez żadnego problemu znajdziesz w środku naszego nowego felietonu!


Jedną z najczęstszych obaw rzeszy rolników bywa to, że ich trzodę zaatakują jakieś choroby, które zdziesiątkują ich populacje. Jeżeli sprzedaż mięsa jest jedynym źródłem dochodów dla całej rodziny, to może być to ogromny kłopot. Dlatego rolnicy starają się szukać takich rozwiązań, które ograniczą ryzyko. Zazwyczaj chodzi o dwie sprawy: warunki życia oraz odżywianie. Jeśli zatem mówimy o paszy, to rolnicy sprawdzają różne jej typy, by znaleźć tę dobrą. W ostatnich latach mówi się, że bardzo dobra jest pasza (mieszalnie pasz - sprawdź) granulowana. Bierze się to z tego, że w toku wytwarzania zagęszcza się ją oraz przepuszcza przez parę. Dzięki tym niezwykłym procesom pasza jest poddana w pewnej mierze sterylizacji i można ją dłużej przechowywać. Dla rolników to bardzo ważne. Granulowanie pasz to więc całkiem dobry wynalazek. Jest to stosunkowo skomplikowany proces, do którego potrzebna jest duża maszyna. Składa się z wielu elementów - dla przykładu z: wytwornicy pary, kosza zasypowy, kompletu podajników, granulatora z chłodnicą i innych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.