Jeśli pragniemy, żeby nasz ogród prezentował się pięknie, to musimy zadbać o właściwe nawożenie

Właściwe nawożenie roślin jest sprawą niezwykle istotną. Dzięki temu nasz ogród będzie prezentował się wSPAniale przez okrągły rok. Trzeba jednak wiedzieć, jak to robić, by nie zniszczyć roślinności.


Jeśli pragniemy wiedzieć, jaki nawóz do trawy użyć, to doskonałym rozwiązaniem będzie zaglądnięcie do Netu.
sprężyna
Dodał: Hans Fransen
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Wystarczy odpalić wyszukiwarkę i wpisać właściwe hasło, by otrzymać mnóstwo wartościowych wyników z adresami witryn ogrodniczych, na których odnajdziemy sporo rad. Idealny nawóz do trawy powinien być w płynie albo w granulkach. Raczej nie poleca się nawozów pyłowych, ponieważ są niełatwe w zastosowaniu. Ogrodnicy radzą, by trawę nawozić średnio trzy lub cztery razy podczas sezonu wegetacyjnego. Co kilka lat należy trawnik odkwasić oraz zastosować organiczny nawóz do trawy.


Jeśli chodzi o drzewka iglaste, to dobrze będzie zaglądnąć do Internetu i szczegółowo doczytać o ich uprawie, gdyż właściwe nawożenie tych drzewek ma wyjątkowo duże znaczenie. Efektywny nawóz do iglaków zapewnia im potrzebnych składników pokarmowych, trzeba zatem wybrać nawóz wysokiej jakości. Fachowcy polecają, by drzewka iglaste odżywiać co najmniej 3 razy w sezonie. Chyba, że nie mamy tyle czasu, w takim wypadku możemy wykorzystać nawóz do iglaków o wydłużonym działaniu. W takim wypadku składniki uwalniają się wolno i rośliny są odżywiane nawet przez sto dni.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.